אודות המנכ"ל
רתם קמר נכנס לתפקידו כמנכ"ל בפועל של ההתאחדות ב-1.8.13. בשש השנים טרם כניסתו לתפקיד המנכ"ל, כיהן כסמנכ"ל ההתאחדות וטיפל בכל הנושאים המסחריים והמשפטיים.
 
קמר הוא עורך דין במקצועו , מחזיק בתואר שני במשפט ספורט בינלאומי וכן בעל תואר  Executive Master in Sport Governance) MESGO). את השכלתו המשפטית רכש בלונדון, שם התגורר כארבע שנים. בשירותו הצבאי היה מ"פ ביחידת מורן והשתחרר בדרגת סרן. קמר, יליד 1970, נשוי ואב לשני בנים ובת.
 
 

תפקידי המנכ"ל

א. ראש מנהל ההתאחדות ואחראי לעבודה המנהלתית בהתאחדות על כל שלוחותיה
ב. ניהול צוות עובדי ההתאחדות, ביצוע החלטות הנהלת ההתאחדות, המזכירות ושאר המוסדות, רישום סיכומי ישיבות מוסדות ההתאחדות והפצתם, ניהול התכתובת של ההתאחדות.
ג. זימון ישיבות מוסדות ההתאחדות בתיאום עם יו"ר ההנהלה ויו"ר הוועדות.
ד. קישור בין מוסדות ההתאחדות והכנת החומר הנדרש לצורך הדיונים במוסדות.
ה. ייצוג ההתאחדות כלפי מוסדות וגורמי חוץ.
ו. המנכ"ל יהיה כפוף להנהלה ולמזכירות ההתאחדות.
ז. המנכ"ל יהיה שותף מלא להכנת ולביצוע התקציב המאושר של ההתאחדות.
ח. המנכ"ל ישתתף בישיבות כל מוסדות ההתאחדות, ללא זכות הצבעה.
ט. כל הוצאה כספית של ההתאחדות תישא את סימול המנכ"ל.

דבר המנכ"ל

"נדמה כי מלים יתקשו לתאר את הגאווה העצומה שחשנו על אירוח יורו 2013 בישראל ואירוח אליפות אירופה לנשים עד גיל 19 ב-2015. עוד במהלך הטורנירים, ובוודאי למן הרגע בו הסתיימו, השקענו מחשבה רבה בדרכים באמצעותן ניתן יהיה למנף לטובת הכדורגל הישראלי את כל הדברים הנפלאים שהביאו עמם הטורנירים היוקרתיים. ההתאחדות לכדורגל מתחייבת להמשיך לשפר את חוויית הצפייה והאירוח באצטדיונים, להבטיח איכות מקצועית ותנאים מקצועיים מיטביים, ולגמול לאוהד הישראלי על נאמנותו הבלתי מתפשרת לכדורגל שלנו.
 
בית הנבחרות שהקימה ההתאחדות לכדורגל בעלות של יותר מ-22 מיליון שקלים ימשיך להתפתח ויספק לכדורגלנים ולכדורגלניות שלנו את התנאים האופטימליים להצלחה. אנחנו מאמינים כי נבחרות ישראל, שזכו סוף סוף ליהנות מהתנאים ששמורים למדינות המתקדמות ביותר באירופה, ינצלו את המשאב הזה כדי להתקדם ולהבטיח השתתפות בטורנירים החשובים.
 
קידום הנוער, שיפור התשתיות והענקת המעטפת הטובה בנמצא לשחקנים, למאמנים ולכל אוהבי המשחק, ניצבים בראש סדר העדיפויות של ההתאחדות. החתירה לעתיד טוב יותר היא לא רק התחייבות שלקחנו על עצמנו, אלא גם הכוח שמניע אותנו".