אודות ההתאחדות

אודות ההתאחדות

ההתאחדות לכדורגל בישראל הינה עמותה רשומה. נוסדה בשנת 1928 והיא ניצבת בראש פירמידת הכדורגל במדינה. קרוב לאלף קבוצות ילדים, נערים, נוער בוגרים ונשים מאיישות כ-40 אלף שחקנים ושחקניות המנווטים בכל ימות השנה על ידי ההתאחדות לכדורגל בכל המסגרות - ליגות, גביע המדינה וגביע הטוטו.

ההתאחדות מארגנת את כל משחקי הליגות וגביע המדינה ומפעילה את בתי הדין המשמעתיים, כשבמסגרתה פועל כגוף עצמאי איגוד השופטים, המהווה את המנוע להפעלת מאות משחקים בכל שבוע. גולת הכותרת של ההתאחדות לכדורגל מאז ומתמיד היא הפעלת הנבחרות הלאומיות, נבחרות נערים, נוער, צעירה ולאומית, נבחרת נערות ונבחרות בוגרות. פעילות אינטנסיבית בכל ימות השנה.

ההתאחדות לכדורגל משתייכת מאז היווסדה לפיפ"א - התאחדות הכדורגל העולמית. עד סוף שנות ה-70' השתייכה ישראל לפעילות הבינלאומית במסגרת הקונפדרציה האסיאתית, הן בפעילות הנבחרות והן בפעילות הקבוצות.


החרם הערבי הביא לנידוי הכדורגל הישראלי מהפעילות במסגרת אסיה, ואז שובצה נבחרת ישראל למשחקים במסגרות הבינלאומיות (קדם גביע העולם וקדם אולימפי) במסגרת אוקיאניה. תוך כדי כך ניהלה ההתאחדות לכדורגל מאבק בלתי פוסק להשתלב באופ"א, ההתאחדות האירופית.

מתחילת שנות ה-90' משתייך הכדורגל הישראלי לקהיליית הכדורגל באירופה (אופ"א) על כל המשתמע מכך – נבחרות לאומיות, גברים ונשים, וקבוצות ישראליות בכל המסגרות.

מנכ"ל ההתאחדות

מנכ"ל ההתאחדות

יוסי שרעבי נכנס לתפקידו כמנכ"ל ההתאחדות ב-1.5.21. לפני כן כיהן כמנכ"ל משרד התרבות והספורט מיולי 2015 עד יוני 2020.

טרם תפקידו כמנכ"ל משרד התרבות והספורט עמד בראש מינהל חברת תרבות וספורט בעיריית ירושלים. בנוסף ניהל שרעבי את אירועי חגיגות ה-70 למדינת ישראל

למידע נוסף

הנהלת ההתאחדות

הנהלת ההתאחדות לכדורגל היא בעלת ההשפעה הרבה ביותר על ענף הכדורגל בישראל. מוסד זה מהווה, הלכה למעשה, את הרשות המחוקקת המרכזית והפעילה של ההתאחדות ובו מתקבלות רוב ההחלטות העקרוניות המתוות את מדיניות ההתאחדות.

למידע נוסף

הרשות לבקרת תקציבים

הבקרה התקציבית הוקמה בתחילת שנות ה-90 בעקבות המלצות של ועדה ציבורית שמונתה על ידי ההתאחדות לכדורגל במטרה לפקח על האיזון התקציבי ולהבריא את מצבן הכספי של קבוצות הכדורגל בליגות המקצועניות.

למידע נוסף

ועדות

בדומה למקובל בכנסת ישראל ובחברות שונות, רוב עבודת ההכנה לדיונים, גיבוש המדיניות והדיון בעניינים השונים מתבצעת בוועדות משנה, הכפופות להנהלה. לוועדות אלו אין סמכות הכרעה או ביצוע, והחלטותיהן בגדר המלצות בלבד אשר נתונות לאישור המזכירות או ההנהלה.

למידע נוסף