26.7.2020 13:30
ממשלת סקוטלנד אישרה את הגעת נבחרת ישראל למשחקים מול הנבחרת המקומית

כך עדכנה היום ההתאחדות הסקוטית לקראת המשחקים במוק' ליגת האומות ובחצי גמר פלייאוף יורו 2020. לא יהיה צורך בבידוד

 

ההתאחדות הסקוטית עדכנה ביום חמישי את ההתאחדות לכדורגל, כי ממשלת סקוטלנד אישרה את הגעת נבחרת ישראל למשחקים מול הנבחרת המקומית במוקדמות ליגת האומות ובחצי גמר פלייאוף יורו 2020. ללא צורך בבידוד ובהתאם לפרוטוקול של אופ״א. במכתב, מציינים הסקוטים כי חשוב להקפיד על צמצום תנועה מעבר להגעה לאימונים ולמשחק, שהייה במלון במסגרת נפרדת ועזיבת המדינה לכל המאוחר יום לאחר המשחק.

רתם קמר, מנכ״ל ההתאחדות: "הבשורה שהגיעה מהממשלה הסקוטית מלמדת על מאמץ אמיתי מצדה להחזיר יחד עם ההתאחדות המקומית את פעילות הנבחרות, כמובן בכפוף להגבלות נדרשות בעידן הקורונה. אנחנו פועלים עם ממשלת ישראל לטובת הנושא ומשוכנעים כי כבר בזמן הקרוב יתקבל אישור דומה שיבטיח את החזרה לפעילות בינלאומית של נבחרות הייצוג וכן של הקבוצות הישראליות שלוקחות חלק במפעלים האירופים.

סוגיית הזמן הולכת ונעשית קריטית יותר ויותר. המתווה שאישרה ממשלת סקוטלנד דומה מאוד לזה שגיבשה ההתאחדות לכדורגל והוצג בפני משרדי הספורט והבריאות. עבדנו קשה כדי לבנות מודל מתאים לעת הנוכחית מתוך הכרה בחשיבות הלאומית לפעילות הבינלאומית שלנו במסגרת הנבחרות והקבוצות, ואנחנו סמוכים ובטוחים כי נוכל בזמן הקרוב לחזור עם תשובה דומה להתאחדות הסקוטית ולהתאחדויות האחרות שהנבחרות/קבוצות שלהן עתידות להגיע לישראל במסגרת התחרויות שמארגנת אופ"'א".