השקת 'כדורגל בהליכה' לגיל השלישי

28.4.2021 10:00 AM
השקת 'כדורגל בהליכה' לגיל השלישי

35 משתתפים בני הגיל השלישי הגיעו למגרש הספורטק בקריית אונו. הכדורגל בהליכה הומצא באנגליה ועל פי חוקי המשחק, הריצה עם או בלי כדור אסורה

סוף סוף - זה הגיע גם לישראל! משחק הכדורגל לגיל השלישי ה״כדורגל בהליכה״, הושק השבוע בפרויקט משותף של ההתאחדות לכדורגל בישראל, מדינת הכדורגל ועיריית קריית אונו, כאשר כולם חברו יחדיו בשבוע הספורט של ישראל וקיימו את המשחק הראשון בהיסטוריה של הספורט החדש.

35 משתתפים בני הגיל השלישי הגיעו למגרש הספורטק בקריית אונו, גברים ונשים יחדיו, והוציאו את המשחק הראשון מסוגו לדרך. ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל, התכבד בבעיטת הפתיחה.

הכדורגל בהליכה הומצא באנגליה ועל פי חוקי המשחק, הריצה עם או בלי כדור אסורה, כמו גם לגלוש לכדור ולבעוט מעל גובה המותניים. בנוסף, חל איסור להיכנס לרחבת השוער. כדורגל בהליכה משוחק גם במדינות נוספות וצומח במהירות בכל העולם.

כדורגל בהליכה הוא פעילות ספורטיבית סדירה התורמת ליציבה, גמישות, סיבולת לב ריאה ושיפור יכולות קוגניטיביות. כמו כן, פעילות קבוצתית סדירה תורמת לבריאות הנפש, הפגת בדידות, וחיזוק תחושת הערך העצמי.

ראש עיריית קריית אונו, ישראל גל: "אירוע מרגש. הפסקתי לשחק לפני 20 שנה וכאשר אמרו לי שיש כדורגל בהליכה למבוגרים אמרתי שזה לא יכול להיות. אוכלוסיית הגיל השלישי שלנו היא עולם ומלואו. הייתה היענות ענקית, הם הגיעו מאהבה. אנחנו רוצים להקים קבוצות לגברים ולנשים, מעורבים, תחרויות. זה תענוג ומחמם את הלב. מסתבר שאין גיל לספורט, למשחק ולרצון לנצח. נעשה הכל על מנת שזה ימשיך ומקרית אונו תצא גם ליגת כדורגל בהליכה".

דודי מור, מנהל מחלקת הספורט בקרית אונו: "במסגרת שבוע הספורט של ישראל אנחנו מקיימים המון פעילויות ספורט. אצלנו בקרית אונו, ספורט הגמלאים חזק ומפותח מאוד. זה אירוע ראשון של כדורגל בהליכה, אבל הוא בטוח לא האחרון".

מורן גרא, מנכ"ל מדינת הכדורגל: "אנחנו מאוד נרגשים להביא את הכדורגל בהליכה לישראל. זה מרגיש לנו הכי מתאים בעולם לצאת מעידן הקורונה לכדורגל שמתאים לכל גיל. אנחנו שמחים להביא את זה בפעם הראשונה בלייב ביחד עם ההתאחדות לכדורגל ועיריית קרית אונו. יש פה נשים, גברים, כולם ביחד רוצים לשחק כדורגל - זאת פשוט חגיגה מבחינתנו. עשינו מחקר וראינו שבאנגליה יש אלפי שחקנים בגיל השלישי שרשומים בליגה מסודרת של כדורגל בהליכה. אנחנו מבינים בעידן היום כמה הפעילות הספורטיבית חשובה עבור בני הגיל השלישי".

מנהלת אגף הגראסרוטס בהתאחדות לכדורגל, שרון זאבי: "ההתאחדות לכדורגל ויחידת הגראסרוטס שמה לעצמה למטרה להנגיש את משחק הכדורגל לכולם. הגיל השלישי הוא רק קצה המזלג מהפעילויות שאנו משיקים בתקופה הקרובה. התרגשתי מאוד לראות את הגמלאים משחקים כדורגל, נהנים וצוחקים. אני מודה לשותפים שלי במדינת הכדורגל ולעיריית קריית אונו, נמשיך לפתח את הענף בכל דרך אפשרית".