Skip Navigation Linksעמוד הביתמועדוניםפרטי קבוצה חסון: "מקווים שתיהיה אפשרות לקהל מול דנמרק וסקוטלנד"

חסון: "מקווים שתיהיה אפשרות לקהל מול דנמרק וסקוטלנד"

חסון: "מקווים שתיהיה אפשרות לקהל מול דנמרק וסקוטלנד"

יו"ר ההתאחדות קיים מסיבת עיתונאים משותפת עם מאמן הנבחרת, וילי רוטנשטיינר שאמר: "אעשה את המקסימום לסייע למנהל הטכני החדש"

לראשונה מאז הוחלט כי ימשיך בתפקידו כמאמן נבחרת ישראל גם במסגרת מוקדמות מונדיאל 2022, וילי רוטנשטיינר דיבר היום (שני) לראשונה במסיבת עיתונאים משותפת, אשר התקיימה בזום בשל הגבלות הקורונה, עם יו”ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון.

וילי רוטנשטיינר: "אני מצפה למשחקים הקרובים ומקווה שהקהל יוכל להיכנס. זה כבוד גדול ועונג גדול עבורי לאמן את נבחרת ישראל. השאלה העיקרית היא מה אנחנו רוצים להשיג השנה וזו שאלה קשה, אבל עבדתי וסימנתי שבע מטרות. ברור שיש לנו פילוסופיה מסוימת ואני אעשה את המקסימום לסייע למנהל הטכני החדש כדי להמשיך בדרך שלנו. הנבחרת הישראלית היא כרטיס הביקור של הכדורגל הישראלי והמטרה שלי היא להוביל את הנבחרת להצלחה, הנבחרת הזו נלחמת עד השנייה האחרונה ואנחנו אף פעם לא מוותרים ונותנים הכל בשביל הקהל והמדינה. אנחנו במקום ה-87 בדירוג העולמי, אז אנחנו רוצים להתקדם ויש לנו חזון גדול לטפס בדירוג לאזור 30 הראשונות.

המטרה שלי היא לעלות לפחות לדרג השלישי בדירוג לקמפיין הבא, שיחקנו טוב מול סקוטלנד, סלובקיה וצ’כיה, אבל המטרה היא להמשיך להתקדם כדי להשיג את המטרות שלנו. אנחנו רוצים לשחק באינטנסיביות גבוהה יותר ולהניע מהר יותר את הכדור. השיפור בליגה הישראלית חיובי מאוד עבורי, אנחנו רוצים להתקדם בדרך להשגת המטרות שלנו. זה לא נכון מבחינתנו לסמן מטרות מבחינת מיקום בקמפיין כי יש איתנו נבחרות חזקות כמו דנמרק, אוסטריה וסקוטלנד. המטרה שלנו היא לקחת נקודות כבר במשחק הקרוב מול דנמרק. אנחנו רוצים להאמין בכדורגל הישראלי, בשחקנים הישראלים ובנבחרת שלנו, אנחנו מתמקדים ביכולות שלנו ובאיכויות שלנו ולא בבעיות, אנחנו יכולים לגרום לזה לקרות אם נאמין, יש לנו שחקנים מצוינים. שחקנים צעירים מקבלים הזדמנות אדירה אצלנו, לא רק מנור סולומון. נתינת הבמה לשחקנים כאלה ובנייתם לכדורגל בין לאומי היא המטרה השישית. יש לנו גם את שון וייסמן בספרד ושחקנים נוספים. המטרה השביעית היא הקהל, הרבה אנשים אוהבים את הנבחרת ואנחנו רוצים שכאשר נושא הקורונה ייפתר נמשוך קהל למגרשים, זו מטרה גדולה מאוד מבחינתנו. התחלתי לעבוד על המטרות האלה בכדי להפוך אותן למציאות. אני מבקש מהתקשורת גם לקחת חלק בתהליך הזה, ברור שאם דברים לא יילכו כראוי תוכלו לבקר, אבל חשוב לי שתתמכו בדרך שלנו. יש לנו מוטיבציה וכוח לעשות את זה ולהשיג את המטרות שלנו וזה מה שאני מבקש מכל שחקן ואיש צוות, אני רוצה לראות את המטרות האלה באות לידי ביטוי בקמפיין מוקדמות המונדיאל הקרוב.

יש לי צוות באיכות גבוהה וחשוב לי שהצוות המקצועי יישאר כזה, אבל ברור שיש עוד אפשרויות אבל יכול להיות שייפתחו אפשרויות ואני תמיד רוצה קודם כל בהצלחת ההתאחדות על כל הנבחרות השונות".

יו"ר ההתאחדות, אורן חסון: "עד כמה שזה נשמע בלתי נתפס, אנחנו נערכים בפעם השלישית להתניע את הכדורגל בתקופת הקורונה וזה דורש הרבה היערכות מבחינה כלכלית ולוגיסטית וזה אתגר לא פשוט עבורנו. לשמחתי הפעולה של הנבחרות נשמרה כמו שהיא ברמה הבין לאומית. חתמנו על הסכם עם ההתאחדות של איחוד האמירויות בהתאם להסכם השלום בין המדינות ואף מינינו פרויקטור, יריב טפר, לשם כך ואני מקווה שנראה תוצאות בקרוב. כמו שאתם יודעים וילי רוטנשטיינר מונה למאמן הנבחרת והמשימות שלנו די רבות למינוי מאמנים לנבחרות השונות".

"נשאלתי אחרי שמינינו את רוטנשטיינר אם איבדנו את הדרך, אז לא איבדנו את הדרך, יש לנו את הדרך הישראלית בהנהגתו של רוטנשטיינר ואנחנו עומדים מאחורי הדרך הזו. כל מי שייכנס להתאחדות יאמץ את המצפן של הדרך הישראלית הזו כי בנינו משהו לשנים הבאות. כשנכנסתי לתפקיד אמרתי שאני אשקיע בילדים ובנוער ואהפוך את הפירמידה וכך אכן אני עושה. אנחנו בתוך שנת קורונה והקמנו את האקדמיה הראשונה במכמורת ויש שם 23 ילדים משנתון 2007 שכבר נמצאים שם ופועלים וזו הייתה משימה מאוד לא פשוטה וזה מבחינתנו חוד החנית. נוסף על כך, פתחנו שלושה מרכזי מצוינות בנוף הגליל, אשקלון ורמת גן ואני חושב שההשקעה הזו נותנת לנו תקווה להמשך הדרך בעשייה בנבחרות הצעירות. אנחנו הולכים להכפיל את בית הנבחרות בשפיים ונקיים עוד שני בתי פיתוח לנבחרות במזרע ובאשקלון, הייתה משימה לא פשוטה השנה ועמדנו בה. באשר לוועדת האיתור, הייתה עננה מאוד גדולה האם נוכל לקיים את הפעילות הבינ”ל כאשר הקמנו את ועדת האיתור והצבנו שני מטרות, מטרה אחת להעפיל ליורו, מה שלא צלחנו ומטרה נוספת, להישאר בדרג ב’ של ליגת האומות לאחר שעלינו מדרג ג’.לשמחתי הרבה ביעד הזה הצלחנו לעמוד".

"התלבטנו לגבי המשך שיתוף הפעולה עם רוטנשטיינר, אם יהיה מנהל טכני או ימשיך כמאמן ובסופו של דבר, החלטנו שהוא ימשיך כמאמן נבחרת ישראל. ידענו שלאורך זמן הוא לא יוכל לשמש גם כמאמן הנבחרת וגם כמנהל טכני. כמובן שהוא ימשיך לסייע למנהל הטכני שייכנס לנעליו ונמנה בשבועות הקרובים מנהל לנבחרות הצעירות ויהיה אחראי למינוי המאמנים. כאשר דיברנו על המטרות למוקדמות מונדיאל 2022 ראינו את השינוי בנבחרת בתקופה הזו והנבחרת שלנו מתנהלת היום בצורה מאוד מקצועית ואני חושב שאנחנו רואים את התוצאות וקוצרים את הפירות. הוגרלנו לבית מאוד אטרקטיבי והמטרה היא ברורה מאוד, להיות תחרותיים ולצבור מספיק נקודות על מנת לצבור נקודות כדי לחזור בקמפיין הבא לדרג 3 שאיבדנו בקמפיין האחרון. שני המשחקים מול דנמרק וסקוטלנד ייערכו באצטדיון בלומפילד כאשר אנחנו מאוד מקווים שתהיה אפשרות לאפשר לקהל להיכנס. אנחנו בדיאלוג עם משרד הספורט ומשרד הבריאות בנוגע לסיטואציה. יש עוד חודשיים ואנחנו רואים את הקצב בחיסונים והשאיפה שלנו היא שהנבחרת תתחבר בקמפיין הזה שוב לאוהדים שמאוד חסרים".