15.5.2018 16:00
דן גלזר ודויד אריסון

חברת "מודל עשיית הטוב", העוסקת בהטמעת מודל ערכים בקרב אנשים, ארגונים וקהילות, יזמה ופיתחה את התכנית והנחילה אותה בקרב המאמנים והמנהלים המקצועיים שמעבירים אותה לקבוצות ולשחקנים. מטרת התכנית להטמיע שפה חיובית בקרב ילדים ובני נוער במגרשי הכדורגל בכל הארץ מתוך הבנה ואמונה כי האופן בו אנו מדברים ומתקשרים משפיע  על יחסים בינאישיים ועל תוצאות מעשינו.


בחודשים האחרונים העבירו מאמני הקבוצות לשחקנים הרצאות בנושא שפה ותקשורת חיובית, במטרה להעלות את המודעות לאופן בו אנו מדברים ומתקשרים עם עצמינו, עם חברינו, עם הקבוצה והסביבה.

דיויד אריסון, מנכ"ל מודל עשיית הטוב מקבוצת אריסון: "הצלחנו להעביר את התכנית ל-360 ילדים וכל הכבוד למי שעשה זאת. אני חובב ספורט ומחובר לתוכנית הזאת. כיף להתחרות, אבל הכי כיף לכבד את האחר. צריך ליישם את המחשבות החיוביות והמלים החיוביות עם הסביבה שלנו. כאשר אנו בוחרים נכון את השפה, אנחנו מעצימים עצמנו".

אבי לוי, סמנכ"ל ההתאחדות לכדורגל: "אני רוצה להודות לכולם על ההירתמות ועל הבחירה בהתאחדות לכדורגל למיזם הזה. הכדורגל הוא שפה עולמית, וכולנו מבינים אותה. חשוב שנזכור איך להתייחס להורים, למאמן ולשחקנים שאתנו בקבוצה ולאלו בקבוצה היריבה. מעבר לכדורגל צריך להיות אנשים טובים ואזרחים טובים עבור המדינה. מי שמוכשר יגיע רחוק בכדורגל, ומי שלא - חשוב שישמור על הערכים שיקבל מהענף הזה".

שחקן הנבחרת הצעירה ומכבי נתניה, דן גלזר: "באתי כדי לנסות להסביר כמה חשוב שיהיה שיח חיובי במגרש. שיח חיובי זה לעודד ולהרים שחקן מאוכזב. מהניסיון האישי שלי, מאוד התרגשתי בהופעת הבכורה שלי בבוגרים ועשיתי טעות, אבל מיד כל השחקנים הרימו אותי ועודדו. בסוף ניצחנו והייתי אחד הטובים במגרש. צריך לזכור שבאנו לשחק כדורגל וזה משהו חברתי. היוזמה של ההתאחדות והשותפים לה היא נהדרת. אנחנו ווינרים ורוצים לנצח, אבל הספורטיביות מעל הכל".

הקבוצות שהגיעו היום לטקס הסיום, שכלל בין היתר פעילות תוכן וסיור לשחקנים, הן: מועדון כדורגל עמק יזרעאל, הפועל עמק הירדן, הפועל עמק המעיינות ארז, מ.ס. כפר קמא, הפועל כפ"ס, הפועל רמת מנשה מגידו, מ.כ. בועיינה נוג'ידאת, הפועל עפולה ומכבי עירוני יפיע.