עמוד הביתתפריט ראשי

ההתאחדות קיימה כנס בנושא הנגשת מגרשים

5.2.2018 13:00
בתמונה, אבי לרמן

ההתאחדות לכדורגל ערכה היום כנס לקבוצות המקצועניות בנושא הנגשת מגרשים. מטרת הכנס, אליו הגיעו כ-30 נציגים ונציגות, היתה להגביר מודעות, להדגיש ולהסביר את החשיבות הגדולה בהנגשת האצטדיונים והמתקנים בהם משחקות הקבוצות עבור אוהדים ואוהדות בעלי מוגבלויות שונות.

הכנס, שאורגן על ידי עו"ד אמיר נבון, מנהל רישוי מועדונים, ומשה עגייב, אחראי הנגשה מטעם ההתאחדות לכדורגל, כלל שתי הרצאות אורח של יוכן קממר מארגון CAFE, ארגון הנגשה בינ"ל שעובד עם אופ"א, ואבי לרמן, לשעבר מנכ"ל הוועד הפראלימפי הישראלי וההתאחדות הישראלית לספורט נכים, שהציג את סיפורו המרתק ושיתף את הנוכחים בזווית הראיה האישית שלו במגרשים.

אבי לרמן: "חשוב שתהיה פתיחות, שנבין את הפוטנציאל הגדול בהגעת בעלי מוגבלויות למגרשים ואת המחויבות החברתית לעשות כן. במגרשים חייב להיות מקום לכולם ואסור שחסמים כאלה ואחרים ימנעו זאת. להתאחדות, כמו גם לרשויות המקומיות ולמועדונים, יכולה וצריכה להיות תרומה אמיתית לשינוי משמעותי".

עו"ד אמיר נבון: "מטרת הכנס איננה לומר מה מותר ומה אסור, אלא לעורר מודעות לנושא ולהזכיר לכולם שיש אוהדים שלא יכולים לראות את המשחק, לשמוע את הקהל או לקפוץ בגולים. אנחנו בטוחים שככל שהקבוצות והאצטדיונים יהיו נגישים יותר למגוון הקהלים, ואולי יותר מכולם לבעלי מוגבלויות, כולם ייצאו נשכרים".