עמוד הביתתפריט ראשי

לקראת גמר הנשים

21.5.2018 08:30
לקראת גמר הנשים

ביום רביעי הקרוב (23.5) יפגשו שתי הקבוצות הטובות בארץ לקרב על הגביע – התואר הראשון אותו יכולות הקבוצות מהדרום והשרון לקטוף בדרך לדאבל אפשרי

ג'ורג'י אמסיס ודוד נחום

הקבוצה מהדרום (קרית גת) הממוקמת במקום הראשון בליגה (נקודה מהמקום השני), היא קבוצת ההתקפה הטובה בליגה, זאת תהיה ההזדמנות השנייה לדרומיות להניף את הגביע בתולדות המועדון, שאת הפעם הראשונה בה שתו שמפניה מהגביע הכסוף זוכרים טוב מאוד מלפני שנתיים (עונת 15\16).

השחקנית הבולטת ביותר בקרית גת היא אנדראה לאיו הרומניה, שכבשה כבר 24 שערים העונה בליגה והיא בעונה נהדרת מבחינתה ומבחינת קבוצתה. פיקנטריה מעניינת למפגש הזה היא שקארין סנדל אחת השחקניות הטובות בליגה, המושאלת מרמת השרון תשחק בגמר כנגד קבוצתה.

את הדרך לגמר עשו במועדון ספורט קרית גת דרך ניצחון מול הפועל רעננה בשמינית הגמר (4-0), ניצחון על מחזיקת הגביע היוצאת אס''א תל אביב (5-1) וניצחון מרשים של 8-0 על מכבי חולון בשלב חצי הגמר.

מנגד עומדות הבנות מהשרון שזה יהיה הגמר השני בתולדות המועדון שלהן, האחרון ב-2013 שם הפסידו את התואר בתבוסה 7-1 למכבי חולון. עם עונה נהדרת ורק נקודה אחת מהמקום הראשון בליגה ותואר האליפות הנחשק ינסו בשרון להניף גביע על חשבונה של קרית גת בעזרת צמד הברזילאיות הנהדרות, הראשונה טבאטה סנטוס דה סילבה (מלכת השערים העונה עם 27 כיבושים) וג'סיקה דה סילבה (12 כיבושים העונה).

רמת השרון השיגה ניצחונות מרשימים כבר משלב שמינית הגמר (4-0 על בנות נתניה). בקבוצה המשיכו את היכולת ההתקפית הטובה גם במשחק מול מכבי באר שבע לי (20-0). גם הפועל באר שבע לא הצליחה לעצור את הלביאות מהשרון שהביסו אותן בחצי הגמר באיצטדיון רמת גן 10-0 במשחק שקבע את זהות העולה הראשונה לגמר.

רמת השרון עוד לא ספגה שער העונה בגביע ובשרון מקווים לסיים את הגמר הזה עם שער נקי. כאשר ההתקפה הטובה בליגה פוגשת את ההגנה הטובה בליגה צפוי לנו משחק אטרקטיבי ומהנה שבסופו נראה את התואר הראשון שמתחלק בין הקבוצות בדרך לעונה מדהימה של שתי הקבוצות.