לא מרימים ידיים, נאבקים יחד באלימות!

13.9.2023 12:00
לא מרימים ידיים, נאבקים יחד באלימות!

לא מרימים ידיים, נאבקים יחד באלימות!

 יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ פנה לכלל מועדוני הנוער והילדים בבקשה להצטרף למאבק באלימות הקשה בקרב בני נוער. משחקי המחזור הקרוב בליגת העל לנוער יחלו בטקס משותף לקבוצות

יו"ר ההתאחדות לכדורגל שינו זוארץ פנה היום במכתב לכלל מועדוני הילדים והנוער בקריאה להצטרף למאבק בנגע האלימות בעקבות המקרים הקשים לאחרונה. במכתבו ביקש זוארץ מראשי המועדונים לקיים שיחות בנושא עם השחקנים והשחקניות, להדגיש את חובתם להוות דוגמה להתנהגות נורמטיבית ולהבהיר כי הדבר מחייב אותם על כר הדשא ובכל מסגרת אחרת בה הם נמצאים.


כל משחקי ליגת העל לנוער במחזור הקרוב יחלו בטקס בהשתתפות שחקני שתי הקבוצות תחת הסיסמה: "לא מרימים ידיים, נאבקים יחד באלימות!".

"בשבועות האחרונים אנו עדים למקרים קשים של אלימות בקרב בני נוער, בין אם בכותלי בית הספר ובין אם במקום אחר. מדובר במכת מדינה, שמאיימת על כל אחד מאתנו ועל החברה כולה. אין זאת גזירת גורל, אלא נגע שחובה עלינו להוקיע ולמגר אותו.


מועדון כדורגל הוא נדבך מרכזי במערכת החינוך של מדינת ישראל. באחריותנו ובאחריותכם נמצאים עשרות צעירים, להם אנחנו מקנים כישורים כשחקנים וערכים כבני אדם. אנחנו, כמו בתי האב שלהם ומוסדות החינוך השונים, סוכני חיברות עבורם. כל אחת ואחד מאתנו אינו מסתפק בהצמחת שחקנים כישרוניים בלבד, ומתגאה גם בכך שהם בני ובנות תרבות ראויים, מקור גאווה לחברה הישראלית.

חובה עלינו תמיד להוות דוגמה חיובית עבורם ואל לנו לחסוך שבטנו מהם במידה שחרגו מהתנהגות נורמטיבית, גם אם הדבר נעשה חלילה שלא במסגרת הקבוצה. מי שרוצה להיות חלק מאתנו, חייב להבין כי בצד זכויות רבות יש גם חובות עליהן לא נתפשר לעולם.


אני פונה אליכם בבקשה למצוא זמן לטובת שיחה עם החניכים והחניכות במסגרתכם, להזכיר ולהדגיש בפניהם את הערכים הראויים, את אהבת הזולת, את הסכנות שמביאה עמה האלימות, פיזית ומילולית כאחת, את מעלות הסבלנות, הסובלנות וכבוד האדם, בצד העובדה שלא יוכלו להיות חלק מאתנו אם יחטאו במסגרת אחרת. מי שרוצים להנהיג על כר הדשא ולהיות דמויות לחיקוי, חייבים להיות מנהיגים ומופת חברתי בכל מסגרת בה הם נמצאים.


הזמנים אינם פשוטים, אבל אני משוכנע כי יש בידינו לסייע במאבק הלאומי הבלתי מתפשר בנגע האלימות. למען המדינה, לטובת החברה, עבור הקהילה. אם כל מועדון ישיא תרומה ייחודית למען המטרה המשותפת, אין לי ספק כי נצלח את האתגר.
אני מודה מראש על כל עשייה בנושא שתבחרו לקיים ומאחל לכולם.ן חג שמח ושנה טובה.

משה (שינו) זוארץ,
יו"ר ההתאחדות לכדורגל