"להיות מאמן נבחרת זו גאווה ולא תפקיד"

8.5.2022 15:00
"להיות מאמן נבחרת זו גאווה ולא תפקיד"

אלון חזן אושר פה אחד בהנהלת ההתאחדות לתפקיד מאמן הבוגרת. יוסי בניון: "הלכתי עם הרגש ומה שהכי נכון לי וקיבלתי את ההחלטה למנות את אלון"


הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה היום (ראשון) פה אחד את המלצת ועדת האיתור למנות את אלון חזן למאמן הנבחרת הבוגרת.

המאמן שעוזב את הנבחרת הצעירה לקראת סוף הקמפיין, קיים מסיבת עיתונאים ביחד עם המנהל המקצועי של הנבחרת הבוגרת, יוסי בניון.

אלון חזן פתח ואמר: “אין ספק שזה מעמד מרגש, מהרגע שקיבלתי את הבשורה עד לבוקר שהבחירה אושרה. זה החזיר אותי אחורה לתחילת דרכי ככדורגלן ואז למאמן. להיות מאמן נבחרת ישראל עבורי זה לא תפקיד – זו גאווה גדולה. זה להיות שגריר של המדינה שלי. אתה מבין כמה המשימה היא גדולה וחשובה ואני מקווה שנצליח להתגבר מהם על ההתרגשות ולהתעסק בעבודה הקשה שמצפה לנו כדי להצליח”.

"אני צריך להודות להרבה אנשים על דברים בקריירה שלי. כשהתחלתי את דרכי כמאמן נערים עזבתי את אשדוד ולא ידעתי אם אמשיך. זאת הזדמנות להגיד תודה לאבי לוזון שהאמין בי והחזיר את האמון בעצמי. המשימה שקיבלתי יכולה להפוך אותי למאמן יותר טוב ואת השחקנים ליותר טובים. אני מאמין בפינות הקטנות של הראש שאפשר להגיע הכי רחוק. נותן לדברים לקרות, אני איש מאמין, איפה שאתה צריך להיות אתה תהיה, אבל צריך לעשות את זה בדרך ישרה ומקצועית”.

“מצידי לא הייתה שום פעולה, ידעתי שאני אופציה רק כשיוסי קרא לי לשיחה איתו. הוא רצה להתרשם ולדבר, הוא היה מספיק הגון להגיד שאני אחד מכמה מועמדים וששום דבר לא מובטח, אמרתי לו שזה לגמרי מובן. לאחר שבוע התקשרו אליי יוסי ואורן, התרגשתי מאוד, עצרתי את האוטו בצד, הייתי צריך וישרים בפנים ולא בחוץ מרוב התרגשות, שמחתי מאוד, אני לא מאמין בפעולות שצריך להפעיל אנשים כאלה ואחרים”.

“אני חושב שהדבר הראשון שצריך לדאוג זה שהנבחרת תקבל את הקהל בחזרה. לא הצלחנו לעלות לטורניר, אבל תמיד ידענו שהרבה יותר קל כשהקהל ממלא את האצטדיון. זה פקטור מאוד משמעותי שיכול להעלות את הרמה. יהודים וערבים? לאורך כל השנים היו לי שחקנים כאלה ואחרים, מעולם לא התייחסתי לשחקנים לפי דת כזאת או אחרת. זה בני אדם, מצפה שהם יגיעו בזכות הכדורגל ולא בזכות שום דבר אחר".

יוסי בניון:“ראיתם ושמעתם את התהליך, נפגשתי עם מספר מועמדים, מהרגע הראשון אמרתי שאלון אחד המועמדים. אני יכול להגיד שנפגשתי עם מאמנים ראויים, שאימנו נבחרות בעבר. שאלתי את כל השאלות, עם חלקם פחות זרם ועם חלקם יותר. היו לי שלושה מאמנים ביחד עם אלון שהגעתי איתם לסיכום על הכול, על הדרך, הצורה והראייה לעתיד וגם מבחינה כלכלית. אחרי שחשבתי על הכול, הלכתי עם הרגש ומה שהכי נכון לי וקיבלתי את ההחלטה למנות את אלון. לא היה אחד שלא היה באמת שמח ומרוצה”.

“כמו שרוצים לקדם צעירים לבוגרת, כך גם חשוב לגבי מאמנים. הוא פה כי הוא הכי מתאים לדרך שלי, שילוב של ותיקים וצעירים. אני פחות מתייחס להצהרות של לעלות ליורו או לא. אם נחזיר את הקהל למגרשים ויראו נבחרת שרוצה ושחקנים עם אנרגיות – מבחינתי זאת הצלחה. אם נעלה לטורניר זה בונוס, אבל זה פחות מעניין אותי”, הוסיף.

“יצא לי להכיר את ויטור כאדם, הוא אחד האנשים הטובים שראיתי בכדורגל, אין ספק שהוא מצוין, בלי קשר אם יהיה בנבחרת או לא. זה ראוי לתת אזרחות לאדם כמוהו. בכדורסל זה קרה לא מעט והרבה יותר מהר מהכדורגל. זה ראוי, אבל זה צריך לקרות במהירות גם בכדורגל. יש אנשים שמאוד אוהבים את המדינה שעוזרים לא פחות ממי שגר פה. טוב עשתה ההתאחדות שנלחמה והשיגה את האזרחות מהר מאוד. נשב ונחליט, אין ספק שהוא מצוין, ישחקו מי שמגיע להם”.