הכירו את נבחרת הנערים של ישראל

14.5.2022 17:00
הכירו את נבחרת הנערים של ישראל

בואו להכיר את כל הנבחרות לפני כולם, מה הרקע ההיסטורי? מי הם שחקני המפתח? ולאן לדעתנו תגיע באליפות

 

למיניסייט בעברית של הטורניר: www.u17.co.il

כתב: בן הנל


אחרי היעדרות של ארבע שנים מהטורניר, נבחרת הנערים של ישראל חוזרת לקחת חלק בטורניר, והפעם היא העפילה אליו אוטומטית, ללא כל צורך במשחקי מוקדמות, עקב היותה המארחת של הטורניר, שיתקיים לראשונה מאז 2019 (בוטל בשנתיים האחרונות עקב מגפת הקורונה).
בפעם האחרונה שישראל לקחה חלק בטורניר, ב-2018, מספר שחקנים, שעושים כיום חייל בקבוצותיהם הבוגרות לקחו חלק, כדוגמת ליאל עבדה, שרק זכה לאחרונה באליפות הליגה הסקוטית, אושר דוידה מהפועל תל אביב ועידו שחר ממכבי פתח תקווה. אז, הכחולים לבנים, גם אז עם גדי ברומר על הקווים, התמודדו מול אנגליה, שווייץ, ואיטליה, ששוב תפגוש אותנו בבתים. אז, ישראל סיימה ללא נקודות, כאשר נכנעה בכל המשחקים, כולל לאיטליה, שהגיעה אז לטורניר הגמר.

מכיוון שלמארחת אין צורך בטורניר מוקדמות, ישראל ביצעה שלושה טורנירי ידידות שונים עם שנתון 2005, כאשר בראשון היא זכתה לאחר שניצחה בכל משחקיה, כולל נבחרות לא פשוטות כמו הונגריה וקרואטיה. בטורניר הידידות השני, הרמה כבר הייתה גבוהה הרבה יותר, כאשר ישראל הפסידה לגרמניה ואיטליה, הקיץ כאמור, נקבל שידור חוזר במפגשים מול היריבות הללו. גם בטורניר הידידות השלישי, החניכים של גדי ברומר יצאו עם ידיהם על העליונה, אם כי מבחינת פוטנציאל, ישראל נחשבה לאחת הנבחרות הבכירות בטורניר, אם לא הבכירה, כך שהיורו עצמו יהיה אופרה אחרת.

מי ששלחה הכי הרבה נציגים לטורניר זוהי אלופת נערים א', מכבי פ"ת, עם לא פחות משישה שחקנים, כדוגמת ניב יהושוע, יהלי שאבו ורואי יצחק. המאמן גדי ברומר בחר להשאיר את מרבית הסגל ששיחק בטורניר הידידות, אבל בטח ובטח שאסור להקל ראש בנבחרת לוקסמבורג במשחק הראשון, בטח ובטח לאחר שהדיחה את נבחרת אנגליה במשחק המכריע בשלב העילית.

שימו עין על:

יאן יוסופוב - הכישרון מבית"ר ירושלים אומנם נחשב כקשר בעמדתו, אך ניתן לראות כי הוא חלוץ לכל דבר. ניחן ביכולת משחק משובחת, חתירה לניצחון בכל מחיר, ולא בכדי הוא זכה במלכות השערים בנערים א' על עם 29 כיבושים, מה שמעיד על גדולתו. בין היתר, על שמו של יוסופוב רשומים שתי רביעיות, שישה צמדים, ושער בליגת העל לנוער מול מכבי ת"א. הכוכב מהצד הצהוב של הבירה ירצה להוכיח גם בטורניר הגמר של היורו כי אכן מדובר בשחקן שקורץ מחומר של ווינרים. אותו דבר אפשר לומר על יובל קרצו מרעננה, קשר במהותו, אך גולר לכל דבר.

מאור ישילירמק - ישלירימק אומנם יליד אוקטובר 2005, אך דבר זה לא מונע ממנו להיות חלק אינטגרלי בקבוצת הנוער של מ.ס אשדוד, שנכון לשעה מוליכה את הטבלה בעיצומו של מאבק האליפות. הבלם, שיהיה גם הקפטן של נבחרת הנערים בטורניר, לא מתכוון לעצור ולו לרגע אחד לאחר הטורניר, והוא שואף לשחק גם בטורניר הגמר של אליפות הנוער. מאור הינו שחקן פותח בקביעות בקבוצת הנוער של מ.ס אשדוד, והוא אחד מהעוגנים ההגנתיים הן בקבוצה והן בשתי הנבחרות בהן הוא משחק. אל תופתעו אם יהיה בלם פותח גם בטורניר.

כארם זועבי  - הוא רק חגג החודש יום הולדת 16, אך כארם זועבי משחק כבר שנתיים ברציפות עם שנתון מעליו, וההספק ניכר- 22 שערים עבור נערים א' בעונה מוצלחת, כאשר הוא מרבה גם לבשל וגם להראות מעורבות התקפית. בין היתר, כארם נטל חלק במספר משחקים של נערים ב', שזכו באליפות הליגה הארצית ועלו לליגת העל. הסיפתח של זועבי בנבחרת היה מוצלח, עם שער נגד מינסק ופנדל מכריע בגמר טורניר הידידות. זועבי, שמגיע ממשפחה עטורת היסטוריה בכדורגל הישראלי, צפוי להוליך את ההתקפה ביחד עם לירון שייחי ויהלי שאבו.

והרי התחזית:
אין זה סוד כי גרמניה ואיטליה נחשבות כפייבוריטיות ברורות לעלות מהבית הזה. כל מה שצריך לקוות זה שהחניכים של גדי ברומר ישחקו כדורגל אטרקטיבי ואיכותי, ומי יודע, אולי גם נזכה לניצחון על לוקסמבורג, שנחשבת להפתעת הטורניר על עצם העפלתה.