משחק נבחרת הנשים של ישראל נגד ארמניה שהיה אמור להתקיים היום נדחה

21.9.2023 03:00
משחק נבחרת הנשים של ישראל נגד ארמניה שהיה אמור להתקיים היום נדחה

משחק נבחרת הנשים של ישראל נגד ארמניה שהיה אמור להתקיים היום נדחה

המשחק הראשון במסגרת ליגת האומות נגד נבחרת ארמניה נדחה לחודש דצמבר בעקבות ביטול הטיסה של היריבה

נבחרת הנשים של ארמניה, שאמורה לשחק הערב (חמישי, 21.9) מול נבחרת ישראל בפתיחת טורניר ליגת האומות, עדכנה כי בוטלה טיסת הנבחרת לישראל על ידי חברת התעופה.

לאחר שיחה שנערכה אתמול בין נציגי אופ״א וההתאחדויות של ישראל וארמניה הוחלט כי המשחק בין נבחרת הנשים של ישראל לנבחרת ארמניה לא יתקיים במהלך החלון הבינ״ל הנוכחי.

נבחרת ישראל תצא כמתוכנן ביום שישי הקרוב לאסטוניה לקראת משחקה מול הנבחרת המקומית
ב-26.9, (19:00 שעון ישראל).

ארז בלפר, מאמן הנבחרת אמר אתמול: "אנחנו מתחילים לחשוב על אסטוניה, חשבנו על כל העניין שהמשחק יום אחרי יום כיפור. אנחנו יוצאים לשם ביום שישי במקום ביום ראשון, יש לנו שפית שמצטרפת אלינו ותדאג לכל ענייני התזונה עם הוראות מתזונאית. הרופאה תהיה אתנו ותדאג לכל מה שצריך ואני מקווה שהכל יהיה בסדר ונעבור את זה כמו שצריך. ארמניה ואסטוניה נבחרות ברמה בערך כמו שלנו, ואני חושב שאנחנו הנבחרת הפייבוריטית בבית הזה. המשחק מול אסטוניה קצת מדאיג אותי בגלל יום כיפור אבל אנחנו צריכים לנצח”.

קפטנית הנבחרת שרון בק: "ברור שזה מאכזב שלא יהיה משחק מחר, כי התכוננו ב-100 אחוז למשחק הזה ואנחנו רוצות לשחק. גם אתמול באימון התכוננו כרגיל כאילו יש משחק. המשחק מול אסטוניה? אני לא חושבת שיום כיפור ישפיע עלינו, יש לנו נבחרת של מקצועניות ואני חושבת שנמצא דרך להגיע ב-100 אחוז למשחק הזה. העמדה שלי בנבחרת? אני בכושר טוב ואוהבת את נבחרת ישראל אז אנסה לעשות כמיטב יכולתי בכל עמדה בה אשחק.

“המטרה שלנו היא לסיים במקום הראשון. יש לנו נבחרת צעירה ואיכותית ונעשה הכל בשביל ישראל.  ראינו וידאו של ארמניה ואסטוניה, אנחנו מתכוננות אליהם בצורה טובה ורוצות לנצח. אני חושבת שהן נבחרות קשוחות וטובות, יהיו משחקים לא פשוטים, אך אני גם חושבת שהאיכות בצד שלנו גבוהה יותר. היעדרות השחקניות מהמכללה בארה”ב? ברור שזה משפיע כי יש שם שחקניות טובות אבל אני חושבת שאנחנו יכולות להפיק את המיטב מהסגל הנוכחי”.

נועה סלימהוג'יץ': “אנחנו באות בטוחות בעצמנו ומוכנות לכל תרחיש. יש לנו בנות שצמות ביום כיפור וכאלה שלא, ננסה להקל על הבנות שכן צמות. אני בטוחה שזו תהיה אווירה מיוחדת להיות יחד כל הנבחרת ביום כיפור. זה יקשה עלינו אבל זה יותר ביחד, יותר ישראל, נבחרת, ויהיה מרגש לנצח שם. תמיד כיף לפתוח קמפיין חדש.

“אנחנו באות לקמפיין הזה כשאנחנו מאמינות בעצמנו ויודעות מה אנחנו שוות. קיבלנו הגרלה שהיא לא רגילה, כי תמיד אנחנו מוגרלות עם נבחרות ברמה מאוד גבוהה. אנחנו לא מורידות מהנבחרות שהוגרלנו מולן אבל מגיעות מלאות ביטחון ואמונה ורוצות ללכת על זה בכל הכוח. אנחנו באות מוכנות ונעבוד קשה. אין כיף כמו לחזור הביתה מגרמניה ולייצג את המדינה. אני חושבת שאני ושאר הליגיונריות מביאות לנבחרת משהו אחר והשילוב בינינו לבין השחקניות שמשחקות בליגה הישראלית הוא מצוין”.

לאור דחיית המשחק נגד ארמניה, השתנה לוח המשחקים של נבחרת הנשים בליגת האומות בצורה הבאה: משחק החוץ בארמניה שתוכנן ל-30.11 יוקדם ל-29.11. משחק הבית נגד ארמניה, שהיה אמור להתקיים היום, ייערך בישראל ב-2.12 (מוצ״ש), כאשר משחק הנעילה נגד אסטוניה נותר בתאריך המקורי, ה-5.12.

להלן הסגל שזומן לטורניר:
שוערות: מרום קרן (מכבי עמק חפר), פורטון רובין (הפועל פ"ת), למא גנאמה (הפועל פ"ת).
הגנה: ראניה ראשד (בנות עמק חפר), אסיה דרקסן (הפועל פ"ת), נועם אכטל (א.ס.א ת"א), אירנה קוזנצוב (פוטסדאם), שני דוד (א.ס.א ת"א), עיטאף אלקייסי (הפועל ב"ש), יהלי כהן (הפועל קטמון ירושלים), מיטל שרעבי (הפועל פ"ת).
קישור והתקפה: אופל סופר (מ.ס. קרית גת), מריאן עווד (אנקרה פומגט), אליאנה בירד (מ.ס. קרית גת), שרון מריה בק (פ.צ. קלן), ויטל כץ (מ.ס קרית גת), קורל חזן (טנריף), עדן אביטל (הפועל פ"ת), בתול דאר חליל (הפועל קטמון ירושלים), נועה סלימהוג'יץ' (פוטסדאם), מריה אלמצרי (אס"א ת"א), הודיה ביטון (מכבי חדרה), רחל שטיינשניידר (הפועל קטמון ירושלים).