ועדת האיתור המליצה על גיא לוזון לנבחרת הצעירה

12.5.2022 11:00
ועדת האיתור המליצה על גיא לוזון לנבחרת הצעירה

המינוי יובא להנהלת ההתאחדות שתצטרך לאשר סופית. אורן חסון: "בעל ניסיון עשיר באימון קבוצות בכדורגל המקומי ואף עשה זאת בהצלחה לא מבוטלת באירופה". גיא לוזון: "מלא ביטחון ביכולתי להשיג את היעדים הקצרים וארוכי הטווח שהוצגו לי"

ועדת האיתור, יו"ר ההתאחדות אורן חסון, אלי אוחנה ואלי כהן – קיימה הבוקר (חמישי) דיון במטרה לגבש את המלצתה להנהלת ההתאחדות לכדורגל על מינוי מאמן קבוע לנבחרת הצעירה. לאחר ששמעו את הסקירה המקצועית של המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות, יילה חוס, ואת המלצתו בנושא, הצביעו פה אחד בעד גיא לוזון. אישור המינוי יובא להנהלת ההתאחדות לכדורגל, שתתכנס לישיבה מיוחדת בנושא ביום חמישי הקרוב.

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל: "הנבחרת הצעירה בעמדה מבטיחה להשיג לפחות את הכרטיס לפלייאוף על הזכות להיות חלק מטורניר גמר יורו 2023 לנבחרות צעירות, וראינו חשיבות גדולה במינוי מאמן קבוע לנבחרת ולא להסתפק במינוי לשני המשחקים האחרונים בקמפיין. גיא לוזון הוביל את הנבחרת הצעירה בהצלחה בטורניר גמר היורו שאירחנו כאן ב-2013, הוא בעל ניסיון עשיר באימון קבוצות בכדורגל המקומי ואף עשה זאת בהצלחה לא מבוטלת באירופה. היכולת של מאמן והפוטנציאל שלו לא נמדדים רק על פי העונה האחרונה ואני משוכנע, כמו חברי לוועדת האיתור, כי גיא, הצוות שיעבוד עמו והשחקנים, ימשיכו את הקמפיין המוצלח של הנבחרת הצעירה ויובילו אותנו להשתתפות שלישית ביורו לנבחרות צעירות. גיא, ככל שהמלצתנו תאושר על ידי הנהלת ההתאחדות, יצטרף לצוות מבטיח, בהובלת יילה חוס, בוני גינצבורג ומשה סיני, שמוביל את הנבחרות הצעירות שלנו להתקדמות מרשימה במיוחד. גיא יהיה אחראי בנוסף על מרכז הפיתוח של ההתאחדות באשקלון וההצלחה המוכחת שלו באיתור כשרונות, בקידום ובפיתוח שחקנים צעירים תשרת היטב את הכדורגל שלנו".

גיא לוזון: "אני רואה זכות גדולה לחזור ולהוביל את נבחרת ישראל הצעירה ומלא ביטחון ביכולתי להשיג את היעדים הקצרים וארוכי הטווח שהוצגו לי. יש בנבחרת הצעירה תלכיד מצוין של שחקנים וצוות מקצועי, כולם מכירים אותי ומוכרים לי וזה יתרון גדול. הבעת האמון בי של המנהל הטכני יילה חוס, עמו קיימתי מספר פגישות, ו-ועדת האיתור אינה מובנית מאליה ועל כך תודתי להם".