Skip Navigation Linksעמוד הביתליגותמשחקיםפרטי משחק מפגש נוסף למיזם קהילת הכדורגל

מפגש נוסף למיזם קהילת הכדורגל

30.9.2020 12:00
מפגש נוסף למיזם קהילת הכדורגל

חזון המיזם מתמקד בפיתוח וליווי התשתיות המקצועיות והחינוכיות במתנ״סים, חוגים עירוניים, מסגרות פרטיות, בתי ספר לכדורגל במועדונים ועוד. מעל 50 חוגים ובתי ספר לכדורגל פרטיים או שמסונפים למועדונים עברו את סדנת ההיכרות במפגש שהתקיים דרך אפליקציית זום

ביום שישי האחרון, ה-25 בספטמבר,  נערך המפגש השלישי בסדרת מפגשי ההיכרות של מיזם "קהילת הכדורגל של ההתאחדות לכדורגל', מיזם חדש אותו מובילה מחלקת הגראסרוטס בראשות שרון זאבי. מעל 50 חוגים ובתי ספר לכדורגל פרטיים או שמסונפים למועדונים עברו את סדנת ההיכרות. המפגש תוכנן לתאריך זה מראש על מנת להיות חלק משבוע הגראסטרוטס של אופ"א, שבוע בו כל ההתאחדויות באירופה מקיימות פעילות גראסרוטס. המפגש, שארך 3 שעות, עבר לזום בגלל הנחיות משרד הבריאות. שני המפגשים הראשונים התקיימו בצורה פורנטלית.

חזון המיזם מתמקד בפיתוח וליווי התשתיות המקצועיות והחינוכיות במתנ״סים, חוגים עירוניים, מסגרות פרטיות, בתי ספר לכדורגל במועדונים ועוד. ההתאחדות לכדורגל תסייע בביסוס מסגרות אלו כמנוע לקידום הכדורגל הישראלי ויצירת קהילת כדורגל בעלת שוויון הזדמנויות ושיתופי פעולה בין אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית.

המטרות המרכזיות של המיזם הן:
* יצירת סביבה שיתופית, מפרה ומעצימה ברמה המקצועית, מדעית, חינוכית וחברתית.
* העשרה וטיפוח של הדור הצעיר על ידי תמיכה במסגרות האימון השונות. המיזם יאפשר לקבל כלים להתפתח, להתמקצע ולחזק את הקשר בין קבוצות בכל רחבי הארץ.
* הגדלה משמעותית של מספר הפעילים ורשומים בהתאחדות הכדורגל.

מעבר לטורנירי הכדורגל שההתאחדות תארגן לנרשמים, יתקיימו מספר פעמים בשנה ימי עיון בתחומים שונים כמו: ניהול, שיווק, רפואי, מקצועי, מוגנות ילדים ועוד.

בין הדוברים בכנס ביום שישי שרון זאבי, מנהלת יחידת הגראסרוטס אשר הסבירה את מהות המיזם המטרות ודרכי הפעולה. לאחריה העבירו את סדנת העבודה וההיכרות ניב נחליאלי מהקריה האקדמית אונו ואסף שטנגל מרשת בתי הספר לכדורגל socr.co.il.

מנהלת מחלקת הגראסרוטס, שרון זאבי: "תהליך הרישום למיזם החל בשבוע שעבר, כאשר עד כה נחשפו מעל 50 בתי ספר וחוגים ומדובר על הערכה של מעל 10,000 ילדים וילדות אשר פעילים אצלם. זהו מיזם עם פוטנציאל ענק אשר יתפוס תאוצה ברגע ששגרת הקורונה תאפשר לנו לקיים טורנירים ופעילויות גם על המגרש. 'קהילת הכדורגל' היא שינוי תפיסתי עמוק בהבנה שלנו שכדורגל מיועד לכולם ואפשרי בכל מסגרת. כדורגל בבתי ספר פרטיים וחוגים ירוכז ויאורגן מעתה על ידי ההתאחדות לכדורגל, שתיצור תכנים על המגרש ומחוצה לו. כל חוג ובית ספר לכדורגל שיצטרפו למיזם שלנו, ייהנו ממעטפת מעשירה ומקצועית כאשר המטרה היא ליצור סטנדרטים גבוהים למועדון כדורגל ויצירת שת"פ בין ההתאחדות לכדורגל לשטח, כולל עידוד ותגמול על ידי מסלולי פיתוח ייעודים".

מאמן נבחרת ישראל והמנהל הטכני, וילי רוטנשטיינר: "פרויקט הגראסרוטס הוא נהדר, במיוחד עבור הקהילות השונות בישראל. יש המון גורמים שצריך לשפר בכדורגל הישראלי  איכות מאמני הילדים, תהליכי הפיתוח וסגנון המשחק בגיל הצעיר, בתי הספר והתמיכה של משרדי הספורט - זאת על מנת שנוכל להטמיע בשטח את הפילוסופיה שפיתחנו בשנה האחרונה. זה האתגר המרכזי של הפרויקט".

בין בתי הספר והאקדמיות שלקחו חלק במפגש האחרון:

קפי - חינוך דרך כדורגל ( עידן קפלן), צעירי סכנין, מחלקת הכדורגל מועצה אזורית מגידו (אלעד בן סימון), אלביירוני טמרה, מ.ס קדימה צורן (עידן אמירה), דרך הכדורגל - שגיא פדלון, מועדוני הכדורגל תל מונד-צורן וביה"ס לכדורגל פורת (עמית ראובן), מועדון כדורגל מטה יהודה, הפועל פרדסיה, בית ספר לכדורגל גליל עליון (אלון יוגב), הפועל בני זלפה, חוגי כדורגל לכיש – אלי כהן, רון כדורים – סביון, העמותה לקידום ספורט וחינוך אריאל, אריות חגור, הפועל עינת (משה גולדברג).

לפרטים נוספים:
שרון זאבי
[email protected]
0522-9589589