Skip Navigation Linksעמוד הביתליגותמשחקיםפרטי משחק עיקרי הנהלת ההתאחדות מיום 26.5.2020

עיקרי הנהלת ההתאחדות מיום 26.5.2020

26.5.2020 15:00

עיקרי הנהלת ההתאחדות מיום 26.5.2020

 

 

- יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, עדכן בפתח הישיבה כי הנחה את המנכ"ל רתם קמר, הגזבר דודי גיל וסמנכ"לית הכספים טלי אורביטו לגבש בזמן הקרוב תכנית סיוע לקבוצות ולמועדונים לנוכח משבר הקורונה.
חסון: "לקחתי על עצמי לגבש תכנית סיוע של ההתאחדות למועדונים ולקבוצות הכדורגל שלנו שנפגעו קשות ממשבר הקורונה. אני מודע לקשיים ורואה חשיבות עליונה במאמץ שתעשה ההתאחדות לסייע למועדונים בליגות השונות ובגילים השונים כדי להבטיח המשך פעילות סדירה גם בעונה הבאה. תקציב ההתאחדות נפגע, אבל נמשיך לצמצם היכן שניתן כדי לבנות חבילת סיוע אמיתית. זה לא יבוא במקום העזרה שתידרש לתת המדינה, והיתה לי שיחה חיובית בנושא השבוע עם שר התרבות והספורט החדש חילי טרופר, אלא בנוסף. נגבש את התכנית בשבועות הקרובים, נכנס ישיבת הנהלה מיוחדת לאישורה והכל מתוך אחריות להתאחדות ולמועדונים".

- הנהלת ההתאחדות אישרה פה אחד את ההתקשרות עם כפר הנוער מבואות ים, בו תוקם האקדמיה הראשונה לבנים, שתחל לפעול כבר בשנת הלימודים הקרובה. פרויקט האקדמיה במבואות ים, בשיתוף הרשות המקומית, משרדי הספורט והחינוך, אופ"א ופיפ"א יחל עם שנתון 2006.
יו"ר ההתאחדות, אורן חסון: "זאת בשורה אמיתית לכדורגל שלנו, אולי הדבר המשמעותי ביותר אליו כיוונתי כאשר הצטרפתי להתאחדות. הקצנו משאבים עצומים לפרויקט הייחודי הזה מתוך אמונה, כי הוא משמעותי מאין כמותו לפיתוח הכדורגל הישראלי. נעשתה כאן עבודה בלתי נתפסת ואני משוכנע כי בעתיד נהנה כולנו מפירות האקדמיה שתרמו לה אנשים רבים להם אני מבקש להודות - למשרד התרבות והספורט ולמנכ"ל יוסי שרעבי, למשרד החינוך ולמנכ"ל שמואל אבואב, למנהלת האגף לחינוך התיישבותי אילנה נולמן, לראשת מועצת עמק חפר גלית שאול, למנהל בית הספר רמות ים אשר קסו, ליו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ, למנכ"ל ההתאחדות רתם קמר, לגזבר דודי גיל, לחברי הוועדה המקצועית, למנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר, ליו"ר איגוד השופטים רונית תירוש, עומר עצמוני, גיא פורטניאגין ועוד רבים וטובים שסייעו להגעה לרגע הזה".

רתם קמר: "זה בפירוש חלום שמתגשם. האקדמיה לבנות היתה חלוצה מבחינתנו ויש לנו הרבה מה ללמוד מהצלחתה כאשר מגיע עתה פרק הבנים. האקדמיה היא נדבך מרכזי בתכנית של המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר שאושרה בהנהלת ההתאחדות - 'הדרך הישראלית'. גם בימים מורכבים אלה, התעקשנו להמשיך ולהבטיח את פתיחת האקדמיה מתוך אמנה מלאה בתרומה העתידית שתניב לכדורגל הישראלי".

המנהל הטכני, ווילי רוטנשטיינר: "לפני כשנה וחצי קיבלה הנהלת ההתאחדות החלטה אמיצה לאמץ את הדרך הישראלית שהוצגה בפניה. הפירמידה לקידום הכדורגל היתה ברורה והתחילה כמובן בבסיס – הגילים הצעירים, פיתוח צעירים, פרויקט 22. היום הדברים הופכים למציאות וזאת בשורה נפלאה לכדורגל הישראלי - לא רק היום, אלא בעשורים הקרובים. האקדמיה היא דוגמה מצוינת למה שניתן להשיג בסכות שיתוף פעולה בין כלל הגורמים - התאחדות, מועדונים, משרדי הממשלה, אופ"א ועוד".

- הרפורמה בכדורגל הנשים, שהוביל חבר ההנהלה ויו"ר ועדת נשים שמעון מימון, אושרה ברוב קולות ויישומה יחל כבר בעונת המשחקים 2020/21. כמו כן, אושרה הוראת שעה לעונת 2019/20 לפיה שתי הקבוצות במקומות  הראשונים בליגה הלאומית יעפילו לליגת העל. לפיכך, בעונה הבאה תמנה ליגת העל 10 קבוצות ובעונת שלאחר מכן תקטן לשמונה.

- יו"ר ההתאחדות עדכן כי נערכה ישיבה משותפת עם מנהלת הליגות וראשת הבקרה התקציבית כדי לגבש מתווה לקראת העונה הבאה לנוכח משבר הקורונה. חסון ציין כי יש לגבש כללים שיקלו על הקבוצות בשל הנסיבות האובייקטיביות ועדיין יבטיחו שרידות כלכלית.

- מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר עדכן כי גמר גביע המדינה צפוי להתקיים ב-13 ביולי באצטדיון בלומפילד, בתקווה שעד אז תתאפשר כניסה גם לאוהדים.

- הנהלת ההתאחדות אישרה בהוראת שעה כי עד סיום עונת 2019/20 ניתן יהיה לבצע 5 חילופים במשחקי הליגה (עד 3 עצירות). במידה שתהיה הארכה (גביע המדינה) ניתן לבצע חילוף נוסף. 

- הנהלת ההתאחדות אישרה בהוראת שעה את בקשת מנהלת הליגות לפיה קבוצות יוכלו להחליף מגרש ביתי עד לסיום עונה 2019/20 באישור ועדת ליגה וגביע ובתנאי שיעמוד בכל הקריטריונים שקבעה בנושא מנהלת הליגות.

- הנהלת ההתאחדות אישרה בהוראת שעה את בקשת מנהלת הליגות להגדיל את מספר השחקנים הרשומים בטופס המשחק מ-18 ל-20 עד לסיום עונת 2019/20.

- ההתאחדות גיבשה פורמט לעריכת טורנירים במחלקות הנוער והילדים על ידי הסמנכ"ל אבי לוי וראש אגף הנוער זיו סולומון, כפי שהבהירה כי תעשה בישיבה בה התקבלה ההחלטה על סיום העונה בשל משבר הקורונה. התכנית הועברה לקבוצות, היא איננה מחייבת ונדרש עדיין אישור משרד הבריאות.

 

נספח ט לתקנון האליפות אקדמיית כדורגל, לחצו כאן

הוראת שעה לעונת המשחקים 2019/20 לעניין מספר חילופים, לחצו כאן

תקנון האליפות - כדורגל נשים, לחצו כאן

תקנון בקרת תקציבים - ליגת הנשים. לחצו כאן

תקנון גביע המדינה בכדורגל נשים, לחצו כאן

תקנון רישום - כדורגל נשים, לחצו כאן

הוראת שעה לעונת המשחקים 2019/20 בעניין כמות שחקנים שניתן לרשום בטופס המשחק, לחצו כאן


הוראת שעה לעונות המשחקים 2019/20 ו-2020/21 לליגות הנשים, לחצו כאן.