נבחרת הנוער העפילה לחצי גמר אליפות אירופה ולמונדיאל עד גיל 20

25.6.2022 10:00 PM
photo credit will be: Photo by Seb Day - UEFA via Sportsfile

הישג היסטורי. הנבחרת אמנם נכנעה 1-0 לאנגליה, אך סיימה כסגנית הבית. בשלישי תפגוש את צרפת בחצי הגמר


נבחרת הנוער עד גיל 19 של ישראל רשמה הערב (שבת) את הישג השיא שלה אי פעם עם העפלה לחצי גמר אליפות אירופה אשר מתקיימת בסלובקיה.

משמעות ההעפלה לחצי הגמר היא העפלה אוטומטית גם למונדיאל עד גיל 20 שיתקיים בקיץ הבא באינדונזיה. במשחק המקביל בבית ניצחה אוסטריה בתוצאה 2-3 את סרביה.

את שער הניצחון לאנגליה כבש ליאם דלאפ כבר בדקה השישית למשחק. ישראל תפגוש ביום שלישי (21:00 שעון ישראל) את נבחרת צרפת, כאשר במשחק השני יפגשו אנגליה ואיטליה.

אורן חסון, יו״ר ההתאחדות לכדורגל: ״ברכות לחבורה נפלאה של שחקנים, שרשמה הישג היסטורי עם העפלה לחצי גמר אליפות אירופה והבטיחה את השתתפותה במונדיאליטו באינדונזיה בשנה הבאה. ההשקעה הגדולה וחסרת התקדים בנבחרות הצעירות מצד ההתאחדות לכדורגל, הבנייה הנכונה, הדרך והידע, מניבים פירות מבטיחים. יש לנו הווה מרשים ונעשה הכל כדי שהעתיד יהיה עוד יותר טוב. שבחים לצוות הנבחרות הצעירות בראשות יילה חוס, בוני גינצבורג ומשה סיני וכמובן למאמן נבחרת הנוער אופיר חיים והצוות המקצועי. הנבחרת הקסומה הזאת הוכיחה לנו שחלומות מתגשמים והשמים הם הגבול ואני בטוח שגם בחצי הגמר הם יעשו הכל כדי להעניק לכולנו עוד רגעים של שמחה וגאווה״