נבחרות הנוער של ישראל וגרמניה סיירו במוזיאון השואה יד ושם

29.11.2022 12:00 PM
נבחרות הנוער של ישראל וגרמניה סיירו במוזיאון השואה יד ושם

היום ינעל הטורניר במפגש בין שתי הנבחרות. מאמן הנבחרת, איתי מרדכי: "לסייר במקום כזה עם נבחרת גרמניה זו חוויה אחרת לגמרי". יו"ר משלחת נבחרת גרמניה, זיגון ג'וריג': ״כמעט בלתי אפשרי למצוא את המלים הנכונות להשמדה הברברית הזאת של בני אדם"נבחרות הנוער של ישראל וגרמניה סיירו אתמול (שני) במוזיאון השואה יד ושם, זאת במסגרת טורניר החורף המסורתי ע"ש גברי לוי. בסיום הסיור הניחו הקפטנים זרים ויו"ר המשלחת הגרמנית, זיגון ג'וריג', נשא דברים מרגשים: ״כמעט בלתי אפשרי למצוא את המלים הנכונות להשמדה הברברית הזאת של בני אדם. חובתו של כל אחד מאיתנו להבטיח שההיסטוריה לעולם לא תחזור על עצמה. איננו יכולים לסבול הדרה, אנטישמיות או גזענות ואנחנו צריכים לפעול נגד זה באופן פעיל. אסור לנו לשתוק כשאנשים מותקפים מילולית ופיזית בגלל דתם, מורשתם, צבע עורם או נטייתם המינית״.

מאמן נבחרת נוער ב', איתי מרדכי: "היה מאוד מרגש להיות שם ואני חושב שזה מאוד חשוב להעביר את המידע לדור הצעיר. חלקם הגדול של השחקנים היו שם לראשונה והם נחשפו לדברים עמוקים וכואבים. לסייר במקום כזה עם נבחרת גרמניה זו חוויה אחרת לגמרי. הם היו שותפים לרגשות שלנו והביעו כמובן אמפתיה לאורך כל הסיור מכל המיצגים".

קפטן הנבחרת, רועי כהן: "סיור מרגש ועוצמתי. קשה לעכל את הזוועות שנעשו ליהודים בזמן השואה. אני חושב שזה סיור שהוא חשוב מאוד לשתי הנבחרות והכרחי לזכור ולא לשכוח את כל מה שקרה שם".

היום אחר הצהריים (17:00) ינעל הטורניר כאשר נבחרות ישראל וגרמניה יפגשו באצטדיון שלמה ביטוח.