מונדיאליטו: ישראל העפילה לחצי הגמר לאחר ניצחון על ברזיל

3.6.2023 10:55 PM
מונדיאליטו: ישראל העפילה לחצי הגמר לאחר ניצחון על ברזיל

נבחרת ישראל עד גיל 20 רשמה הערב את אחד ההישגים הספורטיביים הגדולים ביותר בתולדות מדינת ישראל כאשר ניצחה 2-3 את ברזיל (לאחר ההארכה) באצטדיון בסן חואן, בדרך לחצי גמר אליפות העולם בכדורגל.

ישראל תפגוש ביום חמישי הקרוב (20:30 שעון ישראל) את אורוגוואי.

מהלך המשחק: המחצית הראשונה הייתה טובה עבור חניכיו של אופיר חיים, אך הסתיימה ללא שערים.

בדקה ה-56 הסלסאו עלו ליתרון: מתאוס מרטינס הכניס כדור עומק קטן ללאונרדו, שמ-12 מטר בעט ברגל בנגיעה לרשת העליונה. 0:1 לברזיל.

בדקה ה-60 שיוויון: אל ים קנצפולסקי עם הרמה מושלמת מצאה את ענאן חאליילי שהתעופף נהדר ונגח לרשת. 1-1 בסאן חואן.

בדקה ה-80 דור תורג'מן בעט נהדר מתוך הרחבה לבין חיבורי הקורות, אבל קאיקה השוער הדף לקרן. ההארכה בסאן חואן לאחר תיקו 1-1 בתום 90 הדקות.

19 שניות מפתיחת ההארכה נסימנטו בעט שטוח מעשרה מטרים לרשת של צרפתי. 1-2 לברזיל.

שוב הנבחרת חזרה למשחק: עומר סניור הרים מצד ימין וחמזה שיבלי דחק מקרוב לרשת. 2-2 מטורף.

בתוספת הזמן של החלק הראשון של ההארכה הגיע השער היפה במשחק: סניור בעט, הכדור ניתז לדור תורג'מן שעבר שני שחקני הגנה וכבש מול קאיקה. שער גדול לחלוץ הישראלי.

בדקה ה-114 ישראל זכתה לכדור עונשין מ-11 מטרים לאחר נגיעת יד של שחקן הגנה ברזילאי. איליי מדמון בעט, קאיקה הדף ורן בינימין הוכשל ע"י קאיקה מהריבאונד - פנדל נוסף לישראל, אך הפעם אחמד סלמן בעט החוצה. 2-3 בסיום לישראל.

ישראל: תומר צרפתי, עילי פיינגולד, סתיו למקין, אור ישראלוב, רוי רביבו, אל ים קנצפולסקי (רוי נאווי, 85), אילי מדמון, תאי עבד (אחמד סלמן, 85), ענאן חלאילי (עומר סניור, 77), אריאל לוגסי (חמזה שיבלי, 46 / שון עדרי, 120), דור תורג'מן (רן בנימין, 106).

שינו זוארץ, יו״ר ההתאחדות לכדורגל: ״ביום עצוב כל כך בו איבדנו 3 חיילים שהגנו על כולנו, עלתה נבחרת ישראל להתמודד על כרטיס לחצי הגמר מול מעצמת כדורגל כברזיל. בלי רגשי נחיתות, עם רוח לחימה אדירה, כישרון עצום, אחדות ומנהיגות בכחול-לבן, הפכנו כולנו גאים עוד יותר בנבחרת ישראל והדמעות הן על כל מה שאבד והושג ביום הזה. מדינה שלמה דחפה את הנבחרת, אימצה אותה ושאבה ממנה כמויות בלתי נדלות של תקווה לעתיד. אני מלא הערכה לצוות המקצועי, לשחקנים, לכל האוהדים שדאגו שנרגיש בבית גם במרחק אלפי קילומטרים. המסע הזה קסום והוא לוקח אותנו למחוזות שהעזנו לפנטז עליהם ולא העזנו לאמר בקול. נבחרת ישראל בחצי גמר גביע העולם! זה לא חלום, זאת מציאות״.