מונדיאליטו: ישראל ניצחה את אוזבקיסטן ועלתה לרבע הגמר

31.5.2023 2:00 AM
מונדיאליטו: ישראל ניצחה את אוזבקיסטן ועלתה לרבע הגמר

המסע החלומי ממשיך: נבחרת ישראל עד גיל 20 העפילה הלילה (רביעי) לרבע גמר אליפות העולם לאחר ניצחון 0-1 מול אלופת אסיה, אוזבקיסטן.

החניכים של אופיר חיים יפגשו ביום שבת בשעה 20:30 שעון ישראל באצטדיון בסן חואן את המנצחת בין ברזיל לטוניסה במפגש שיתקיים היום בשעה 21:00 שעון ישראל.

מהלך המשחק: בדקה ה-13 פיינגולד הרים מימין לתאי עבד שנגח לקורה והחוצה.

כעבור 7 דקות היו אלו האוזבקים עם מצב מסוכן, כאשר שרזוד אסנוב בעט למשקוף.

בדקה ה-90 דור תורג'מן פרץ מימין ומסר שטוח לחמזה שיבלי שהחמיץ מקרוב.

רגע לפני שהשופט מסיים את המשחק לפני ההארכה, כדור קרן של איליי מדמון מצא את ענאן חאליילי שניסה לנגוח, הכדור נבלם וחלאיילי דחק מקרוב פנימה, 0-1 ענק במנדוסה.

הרכב ישראל: תומר צרפתי, עיליי פיינגולד, אור ישראלוב, סתיו למקין, רוי רביבו, רוי נאווי (אל ים קנצפולסקי, 55), איליי מדמון, תאי עבד (אחמד סלמן, 80), עומר סניור (ענאן חאליילי, 55), אריאל לוגסי (חמזה שיבלי, 46), דור תורג'מן (שון עדרי, 90)

יו״ר ההתאחדות לכדורגל, שינו זוארץ: ״עד לרבע הגמר, לא משנה נגד מי, יהיה לכולנו זמן לעכל את גודל ההישג של נבחרת ישראלית שמעזה לחלום ולהגשים כל מה שעד אליה נחשב בלתי אפשרי. זה מסע נפלא, אבן דרך בהיסטוריה של הכדורגל הישראלי מאז ולעולם. הלילות והימים הפכו לרגעים אדירים של אושר לאומי ואחדות בזכות חבורת מאמינים, לוחמים, אחים, מלאי כשרון ואומץ. זה לא רק הווה מפעים, אלא גם עתיד מבטיח. מלוא הערכה לאופיר חיים, לצוות המקצועי והלוגיסטי, למנהל הטכני, לכל מי שעושה לטובת הכדורגל שלנו. זה ניצחון של כל מי שלא מפחד לחלום. לילה ובוקר טוב מדינת ישראל״.