חסר גרוש ללירה: 1:0 לאיטליה מול ישראל

20.5.2022 9:00 AM
חסר גרוש ללירה: 1:0 לאיטליה מול ישראל

ברוב דקות המשחק ישראל עמדה כשווה מול איטליה אך העייפות הכריעה והמחליף אספוסיטו (75), כבש את שער הניצחון וקירב מאוד את איטליה לשלב הנוקאאוט על חשבון ישראל

 

למיניסייט בעברית של הטורניר: www.u17.co.il

כתב: עומרי אליה

לאחר משחק הפרמיירה המוצלח מול לוקסמבורג, נבחרת ישראל תארח את איטליה באיצטדיון בנס ציונה כשאין מקום פנוי אחד ביציעים, דבר כמעט חסר תקדים בטורניר הזה. לעומת זאת האזורי מגיעים למשחק עם הגב אל הקיר שכל תוצאה מלבד ניצחון על ישראל עלולה להשאיר אותה מחוץ לשלבי הנוקאאוט לאחר הפסדה במשחק הראשון נגד גרמניה 3:2.

מהלך המשחק:

המשחק נפתח בקצב גבוה כשגם לאיטלקים וגם הנבחרת שלנו מצליחים להגיע למצבי בעיטה אך גם מליקה וגם מגרו מגיבים בצורה טובה ללא בעיות מיוחדות. יוסופוב שחגג מול לוקסמבורג פתח עם הרבה ביטחון ולצד האיומים לשער גם סידר לא מעט מצבים לחבריו ומהווה מטרד עבור ההגנה של האזורי. בדקה ה-15 בולזאן היה קרוב מאוד לעלות את איטליה ליתרון אך מליקה הגיב נהדר. לצד פעולות טובות של ישראל איטליה ממשיכה להיות מאוד מסוכנת בחלק הקדמי, אונופריטי טיווח את שערו של מליקה וזעזע את הקורה. באיטליה מי שמאוד בלט במחצית הראשונה הוא קימאגליצ’לה שהצליח לחדור פעם אחר פעם את הגנת הנבחרת, במחצית 0:0 השד האיטלקי לא כזה נורא.

למחצית השנייה שני המאמנים בחרו שלא לבצע שינויים, איטליה פתחה טוב יותר את המשחק כאשר בעיטה חדה של ברונו מצאה את המסגרת אך שוב מליקה היה שם בשביל לעצור את הכדור, ללא ספק מבין המצטיינים בשורתנו עד כה. ככל שהמשחק התקדם כך נבחרת איטליה דחפה עוד ועוד קדימה מה שמותיר אותה חשופה למתפרצות של ישראל אם כי חניכיו של ברומר מתקשים במחצית הזו לשמור על אותה רמה שהייתה במחצית הראשונה. בדקה ה-74 ישראל נחלצה בנס מפיגור לאחר ערבוביה ברחבה לאחר קרן, עוברות רק 2 דק' ובדקה ה-76 אספוסיטו מנצל טעות בהגנת ישראל ומבקיע, הפעם מליקה לא יכל להושיע 1-0 איטליה אין ספק שהשער היה באוויר בדק' האחרונות.

למרות העייפות הרבה ישראל שלחה עוד ועוד שחקנים קדימה על מנת להשוות את התוצאה, איתי משרקי לא היה רחוק כאשר הנגיחה שלו כמעט מצאה שחקן ישראלי שידחוק את הכדור לשער של מרגו אך ההגנה האיטלקית הייתה במקום והרחיקה את הסכנה, זועבי בדקה ה-93 כמעט קנה את עולמו אך מרגו באינסטינקט חתולי מנע שוויון דרמטי בסיום 1-0 מרגיז לאיטליה תוצאה שללא ספק מרחיקה את ישראל מהשלב הבא אך ללא ספק תצוגה מכובדת של ישראל על אף ההפסד, כרגע נותר להשלים את המשימה מול גרמניה החזקה שהבטיחה את מקומה בשלב הבא.

הרכב ישראל: אופק מליקה, שביט אלגבי, גיא דזנט, פארס אגבאריה, ירין לוי, ניב יהושוע (לואיי שעאבן), יהלי שאבו (איתמר משרקי, 54), יובל קרצו (רועי יצחק, 73), רועי לוי, יאן יוסופוב (לירון שייחי, 88) וכארם זועבי.