Skip Navigation LinksHomeNational Teamsשחקן נבחרת עיקרי הנהלת ההתאחדות מיום 30.6.2020

עיקרי הנהלת ההתאחדות מיום 30.6.2020

30.6.2020 3:30 PM

עיקרי הנהלת ההתאחדות מיום 30.6.2020יו"ר ההתאחדות, אורן חסון פתח את הישיבה בברכות למכבי תל אביב על זכייה שנייה ברציפות בתואר האליפות וברכות למכבי פתח תקוה ובני סכנין על חזרתן לליגת העל.

חסון עדכן כי מאמן הנבחרת הבוגרת, אנדי הרצוג, הודיע על רצונו לסיים את תפקידו. "אני מודה לאנדי, עבדתי אתו תקופה קצרה, היתה מערכת יחסים מצוינת, הוא הכניס רוח חדשה בנבחרת והתנהג לאורך כל הדרך כמקצוען. אנחנו מאחלים לו הצלחה גדולה בהמשך הדרך וכמובן שנעשה הכל כדי להצליח מהמקום בפלייאוף ליגת האומות אליו הביא אותנו. אנדי דן אתנו לגבי קיצוץ במידה שהחוזה יוארך לפלייאוף ולליגת האומות, היו פערים, לא משמעותיים, ובאופן די מפתיע עדכן לאחרונה כי הוא ממשיך לאתגר הבא".

לגבי המו"מ עם המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר, אמר חסון כי יש מו"מ במטרה לצמצם עלויות והוא לא קל. נקווה לדווח בהקדם על הבנות כדי לצאת במלוא הכוח לקראת חידוש המשחקים הבינלאומיים.

היו"ר עדכן בנושא מרכזי המצוינות. "סגרנו לקראת העונה הבאה שני מרכזי מצוינות באשקלון ובנוף הגליל. זה יצטרף למרכז המצוינות באצטדיון רמת גן, במטרה לקיים 3-4 אימונים בשבוע בשתי העונות הקרובות. אנחנו במו"מ עם אשקלון ומזרע על בניית מתקנים לטווח הרחוק בסטנדרטים גבוהים. שיתוף הפעולה עם שני ראשי הערים של אשקלון ונוף הגליל מצוין וזאת בשורה לערים, לאזור, לכדורגל כולו".

לעניין משבר הקורונה, אמר חסון: "היתה לי פגישה עם משרד הספורט והאוצר לגבי הפיצוי. כרגע עדיין אין התקדמות ודווקא מי שגילה אחריות ועצר פעילות כדי לצמצם נזקים מוצא עצמו בבעיה. המשא ומתן יימשך, לא נוותר, כי זה קריטי להמשך פעילות הענף".

חסון השמיע עמדה ברורה לגבי הפרסומים על מעורבות כדורגלנים בהתנהגות שאינה ראויה: "מבחינת ההתאחדות והסטנדרט המוסרי הגבוה שאנחנו מציבים לעצמנו, נמתין לבירור העובדות. ועדיין, מכל כדורגלן מצופה להכיר בעוצמה שלו מבחינת מעמד והיותו דמות לחיקוי. מצופה ממנו להתנהג באחריות מאוד גבוהה. אני משמיע כאן בשם ההנהלה קול ברור לפיו כל בעל תפקיד בקבוצת כדורגל נדרש להתנהג באחריות הגבוהה ביותר. נפעל בהמשך בהתאם להתפתחויות בחקירה. המנהלת יישמה קוד אתי בכל הקשור להתנהגות שחקנים מחוץ למגרש וככל שיתבררו העובדות נפעל יחד עמה בנושא הזה".

כמו כן דיווח חסון על הדיון בעניינו בוועדת הכשירות: "הועלו טענות בדבר ניגוד עניינים שלי עם סמנכ"ל הכספיים של מנהלת הליגות. מימשתי את האפשרות וחזרתי להיוועץ עם הוועדה פעם נוספת. נמצא עניין מראית העין והוצע לי לפתור את הנושא בהגבלת קשריי עם ליפשיץ ואף צוין כי גם אם הנושא היה מובא בפני חברי ועדת הכשירות בפעם הראשונה המינוי שלי היה מאושר".

מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר עדכן כי אופ"א הודיעה שבכוונתה לחזור לפעילות בינלאומית כבר בספטמבר, ברמת הנבחרות הבוגרת, נשים, צעירה, נוער. "זה אתגר לא קטן ואנחנו בקשר עם משרד הבריאות. מחר יש לנו פגישה עם המשנה למנכ"ל, פרופסור איתמר גרוטו, כדי לדעת איך להיערך לקראת המשחקים".

קמר ציין כי בהמשך להחלטה שקיבלנו בישיבות קודמות, נקיים טורנירים באמצע יוני למחלקות ילדים ונוער. יש אישור משרד הבריאות ואנחנו תקווה ששיעורי התחלואה העולים לא יפגעו בזה.
המנכ"ל עדכן את חברי וחברות ההנהלה על הבירור שנערך לאחד מעובדי ההתאחדות: "אנחנו רואים בחומרה את ההתנהלות שלו ונפעל בהתאם להנחיות היועמ"ש. הנושא דווח לרואי החשבון ולוועדת הכספים, למרות שאין מדובר בפגיעה פיננסית בהתאחדות, אלא חשש שהופקו רווחים כתוצאה משימוש בנכסים של ההתאחדות".


הדוחות הכספיים אושרו


תיקוני התקנון אושרו

הנהלת ההתאחדות אישרה ברוב של 20 בעד, 11 נגד ונמנע אחד את הרכב המזכירות החדש שהציג היו״ר אורן חסון: יו״ר ההתאחדות, אורן חסון, דודי גיל (גזבר. ע״פ התקנון חייב להיות במזכירות), אלונה ברקת, מוחמד אבו יונס, ברק קנה, אריאל שיימן, אלי אוחנה ושמעון מימון.

הנהלת ההתאחדות אישרה את הקמת הוועדה לאיתור מאמנים לנבחרות ישראל בדומה להמלצות ועדת דודי כהן, שתכלול בשלב זה את יו"ר ההתאחדות אורן חסון ואת אלי אוחנה. ההנהלה הסמיכה את היו״ר לצרף אדם שלישי לבחירתו. המנהל הטכני יהיה שותף מלא לדיונים וככל שמדובר במינוי מאמנים לנבחרות הצעירות והנשים היא תיוועץ ביו״ר ועדת נשים ויו״ר ועדת הנוער. הוועדה המקצועית בהרכבה הנוכחי תמשיך ותתכנס כדי לקבל דיווחים מקצועיים שוטפים מהמנהל הטכני ולפקח על פעילות נבחרות ישראל, פיתוח וקידום הענף, הכשרות מקצועיות למאמנים ופעילות מצוינות כפי שהיה עד כה.