רן בן שמעון: "זו לא עוד תחנה בשבילי. זו שליחות לאומית"

26.5.2024 12:30 PM
רן בן שמעון: "זו לא עוד תחנה בשבילי. זו שליחות לאומית"

המאמן החדש הוצג במסיבת עיתונאים. רועי ריינשרייבר ישמש כמנהל הנבחרת

רן בן שמעון הוצג היום (ראשון) כמאמן נבחרת ישראל, במסיבת העיתונאים אשר נערכה באצטדיון ר"ג. הנבחרת תקיים צמד משחקי ידידות בהונגריה בעוד כשבועיים מול הונגריה (8.6) ומול בלארוס (11.6).

רן בן שמעון: "נבחרת ישראל זו לא עוד תחנה בשבילי. זו שליחות לאומית, כל יום הוא יום חשוב, ככה אדרוש מהצוות ומהשחקנים. אני שחקן עבר של הנבחרת יש לי הרבה לקחת מקודמיי, אקח את תהליך ההצערה, שהנבחרת צריכה לעבור. אם נצטרך לעשות משהו שונה, זה לתת חשיבות לעבודה היומיומית, הקשר עם השחקנים, הצוות ומול מועדונים. לא רוצה שיתעסקו בסטטיסטיקה וחשבונאות. כל אחד צריך לשאול מה הוא יכול לעשות כדי לשנות את השיח סביב הנבחרת. אבנה נבחרת שמחוברת לעם שלה.

מבחינתי, לכל התכנסות יש משמעות אדירה, דווקא במשחקי הכנה מגלים דברים שאי אפשר. אני לא מחפש עם סכין בין השיניים כדי לחפש מי בורח. אני יודע שיש שחקנים שעברו עונה קשה מאוד, לכל שחקן יש התנהלות שונה מולי. אני יודע מי צריך את החופש ויבוא לקמפיין הבא יותר רגוע. אין שחקן נבחרת שבורח, יש שחקנים שזקוקים לחופש יותר וכאלה שפחות. אני מעדיף שהם יבואו אחרי שהם נחו. כולם אוהבים ומחוברים לנבחרת.

דיברתי עם כולם, יש לי ערוץ אישי מול כל שחקן, יש הרבה שחקנים שצריכים את החופש הזה. יש לי מערכת יחסים נפלאה עם ערן וגם עם ויטור. כל זימון יהיה ממוקד, אבל אין ספק שהנבחרת הולכת לתהליך הצערה.

הנבחרת תהיה הישגית, ארצה להישאר ל-DNA של הנבחרת. אין התכנסויות פחות חשובות. לא יהיו שחקנים חשובים יותר ופחות, אין נקודות שחייבים לקחת או נקודות שאי אפשר לקחת. לא רוצה שיהיו סטטיסטיקה וחשבונאות. אנחנו בתקופה מאוד מורכבת של העם והנבחרת הזאת צריכה להיות בצלמם של אותם גיבורים שנמצאים במקומות מאוד קשים.

לא אתכחש לזה שהמטרה העליונה היא יורו 2028. זה לא אומר שנוותר על יתר השלבים. מי שמכיר אותי ואת השחקנים שלי, יודע שאנחנו לא מוותרים. לא יהיו משחקים שאי אפשר להשיג בהם נקודות. בימים הקרובים הצוות ייסגר. ריישנרייבר? זכות גדולה להביא אדם כמוהו לנבחרת ישראל, הצוות זכה.

חייבים שינוי, קודמיי עשו דברים טובים וצריך ללמוד מהם. אני מאמין בללמוד קצת מהנבחרות שהיו במצב שלנו כדי להבין איך הן שברו תקרות זכוכית. כשאתה בתקופה ארוכה לא טוב יש שתי אפשרויות: לפחד מהדבר הבא, או ללמוד. אני מאמין בחומר של השחקן המקומי. סומך על מה שיש לי בידיים. אני הולך לעבוד קשה כדי לייצר נבחרת עם DNA מנצח. אני צריך שבקמפיין הזה תתחברו לנבחרת, גם העם שלנו, שיתחבר לרעיון. לא נוותר על אף משחק. לא סרט שאנחנו יודעים את הסוף שלו.

הדור של היום מקצועי מאוד, דור שמבין את המשמעויות, מי שמגיע לייצג את הנבחרת יודע שמגיע למקום תובעני. אנחנו בתקופה של מלחמה, כולם רוצים את הדגל על החזה ואני מאמין שכל שחקן שנרצה יתייצב. דבר איתי עוד כמה חודשים ונראה מה יהיה".