Skip Navigation LinksHomeNational Teamsשחקן נבחרת עיקרי ישיבת הנהלת ההתאחדות - 5.5.21

עיקרי ישיבת הנהלת ההתאחדות - 5.5.21

5.5.2021 2:30 PM


עיקרי ישיבת הנהלת ההתאחדות - 5.5.21

יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, פתח את הישיבה באיחולי ברכות לקבוצות שהעפילו לליגה בכירה יותר: הפועל ירושלים, הפועל נוף הגליל ואגודת ספורט אשדוד, כמו גם איחולי הצלחה למי שנשרו לליגה נמוכה יותר.

ברכות ליוסי שרעבי, המנכ"ל החדש של ההתאחדות לכדורגל, ותודות לרתם קמר על הסיוע ליוסי והליווי בתחילת הדרך. הנהלת ההתאחדות שולחת תנחומים ליו"ר ההתאחדות לשעבר עופר עיני על מות אביו.

סופרליג: המהלך שהיה עלול להסב נזק אדיר לכדורגל הישראלי טורפד בזכות עמדה ברורה של אופ"א, ההתאחדויות ומנהלות הכדורגל השונות ומעל לכל האוהדים ששמרו על המשחק.

קונפרנס-ליג: תחל בעונה הקרובה ואנחנו נקיים מפגש עם כל קבוצות ליגת העל כדי שיכירו טוב יותר את המפעל ואת האפשרויות השונות. נעשה זאת בשיתוף פעולה עם מנהלת הליגות.

קריטריונים למבחני התמיכה: החשש משינוי קריטריונים שהיה פוגע אנושות בהתאחדות ובכדורגל הישראלי זכה לטיפול מקיף שלנו והצלחנו לעצור את הסחף. על פי הסימולציות העדכניות אנחנו באותו מקום בו היינו בחלוקה הקודמת ונמשיך לנסות לשפר את מצבנו במבחנים. יש לי ולמנכ"ל פגישה בנושא עם שר התרבות והספורט.  אנחנו מאחדים כוחות עם איגודים נוספים לטובת העניין.

אנחנו ערב סיום העונה בכל הליגות וחשוב להודות לגורמי המקצוע בהתאחדות על כך שחרף הפסימיות הגדולה בעקבות משבר הקורונה נסיים את העונה על כר הדשא. נעשתה עבודה מצוינת של הוועדות השונות בהתאחדות – ועדת ליגות חובבניות, נשים ונוער  - וראייה נכונה בצד מהלכים מושכלים הביאו אותנו לקו הסיום כפי ששאפנו. אני מזמין את כולכם להגיע לחצאי הגמרים, גמרים ומשחקי פלייאוף בליגות השונות.

נושא הקמת מנהלת נשים ממשיך להיבחן על ידינו וכאשר יהיו מסקנות הדבר יובא להכרעה כאן.

רתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות היוצא: חצאי הגמר והגמר יהיו מול אצטדיונים מלאים וזאת בשורה נהדרת ביחס לאיך שהחלה העונה. אני מקווה שגם בכדורגל האירופי ברמת הנבחרות הצעירות נחזור לשגרה.

נערכים למכרז חדש על שידור ליגת הנוער-על וליגה א'. שידור המשחקים יצר עניין גדול בליגות. מקווים שגם ליגת הנשים תזכה לחשיפה מעבר לפלטפורמות שמפעילה ההתאחדות.

נבחרת הגיימינג שלנו העפילה שוב לאליפות אירופה בחודש יולי הקרוב.

ברכות לאוראל גרינפלד וצוותו על המינוי לשפוט באולימפיאדת טוקיו וביורו. וכמובן תמיכה מלאה שלנו בספיר ברמן, שופטת ליגת העל שלנו.

ווילי רוטנשטיינר סיכם את תקופתו כמנהל הטכני של ההתאחדות לכדורגל ושיתף את הנהלת ההתאחדות במצגת שמסכמת את שנותיו בתפקיד, הודה על התמיכה בו ועל שיתוף הפעולה לאורך הדרך. רוטנשטיינר הודה לכל יושבי הראש שעבדו עמו ובייחוד לרתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות.
חסון: "בשם ההנהלה אני מבקש להודות לך על שעזרת לנו לבנות חזון ברור לעתיד – "הדרך הישראלית". אנחנו יודעים בדיוק לאן לצעוד, מהן אבני הדרך. המקצועיות שלך, הידע והנסיון השיאו תרומה עצומה לכדורגל הישראלי. תודה לך ולצוות שעובד אתך לטובת הכדורגל שלנו. הנהלת ההתאחדות ידעה תמיד להתייצב לצדך והחברים והחברות כאן ראוים להערכה על כך, זה לא מובן מאליו. נאחל הצלחה ליילה חוס, המנהל המקצועי של הנבחרות הצעירות שיחל את עבודתו בקרוב".

רתם  קמר: "זאת היתה זכות לעבוד אתך, הצבנו יחד את היסודות למחלקה הטכנית על כל הרבדים להם היא אחראית. ההתאחדות זכתה לקבל איש מקצוע כמוך, עם יכולות כל כך מרשימות וכבר עכשיו רואים את ניצני הפירות".

יוסי שרעבי, המנכ"ל הנכנס: "אני כאן שבועיים וחצי ומצאתי ארגון שעשה כברת דרך מרשימה – יציב כלכלית לאחר משבר ענק, מקצועי, עשיר ביסודות לעתיד הקרוב והרחוק, ארגון שנכון לצמיחה. מודה לרתם על עשייה ארוכת שנים ועל קבלת הפנים החמה והעזרה שהוא מעניק לי בתחילת הדרך. הכדורגל הוא מערכת חינוכית כל כך משמעותית וזאת סיבה מרכזית להגעתי להתאחדות. אני מודה לכם על האמון".

דיון במסקנות ועדת שור לבחינת תנאי מעבר שחקנים קטינים (עד גיל 18) בענף הכדורגל בישראל

הסכם זכויות השידור בין ההתאחדות לכדורגל, מנהלת הליגות וצ'רלטון אושר פה אחד.

אושר לוח המשחקים לעונת 2020/2021

ישיבת ההנהלה ננעלה בדברים של היו"ר לזכרו של ד"ר דוד אלג'ם שהלך לעולמו לאחר מאבק במחלה קשה. חסון  הבטיח כי באחת מהישיבות הקרובות יוצגו בפני הנהלה רעיונות להנצחת זכרו של ד"ר אלג'ם.