Skip Navigation LinksHomeNational Teamsשחקן נבחרת עיקרי ישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל 26 באוקטובר 2021

עיקרי ישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל 26 באוקטובר 2021

26.10.2021 2:30 PM

ישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל נפתחה היום בהתייחסות של יו"ר ההתאחדות אורן חסון להתגברות האלימות בכדורגל הישראלי.

"אני מבקש לפתוח את ישיבת הנהלת ההתאחדות בקריאה לכל אחד ואחת מהנוכחים לעשות כל שביכולתם למיגור נגע האלימות, שהרים ראש מאיים לא רק על הכדורגל שלנו אלא על החברה בה אנו חיים.

אנחנו מזהים מגמה של הקצנה בתדירות האירועים האלימים ובעוצמה שלהם עוד לפני אירועי השבוע האחרון. מדובר בדיני נפשות, לא פחות. אני חרד מהאפשרות שהמזל ייגמר לנו, מכך שאחד האנשים או הנשים שמגיעים לאצטדיונים לא יחזור חי. זאת לא הכנה לוועדת חקירה, זה לא אליבי, זאת קריאה ליושבים כאן ולכל גורם במדינת ישראל להתעשת ולהבין את גודל השעה.

אפשר לחשוב על מספר גורמים שמסבירים את ההקצנה הזאת - שנה וחצי של קורונה וסגרים שעשו משהו לאנשים, רשתות חברתיות, אלכוהול, חברה מקוטבת – חובה לשאול גם מה תרומתנו לכך ומה ביכולתנו לעשות כדי להפחית את האלימות. אם נהיה אחראיים יותר בהתבטאויות שלנו, בהתבטאויות של הכפופים לנו, אם לא נשדר שכל משחק הוא לחיים ולמוות, אם נמנע שיסוי, הכפשות, אם נפעל ביד הקשה ביותר נגד החלקים הסוררים בקהל – הרחקה, תביעות – נוכל להביט במראה ולומר שעשינו כל שלאל ידינו.

אני בהחלט מזהה עשייה משמעותית של מרבית הקבוצות בשנים האחרונות במטרה להילחם בגורמים האלימים והקיצוניים. הדגשתי את העובדות הללו בשיחות האחרונות שהיו לי עם שר הספורט, מר חילי טרופר. אני מזהה שר שנחוש לשנות את המגמה המאיימת הזאת ולהבטיח לרוב השפוי, הטוב והתומך של האוהדים בארץ הגעה וחזרה בטוחות ממשחק כדורגל.
 
הדגשתי בפני השר ובפני כל גורם אחר עמו שוחחתי לאורך השנים, וביתר שאת בשבוע האחרון, כי ממשלת ישראל חייבת לראות בגל האלימות הנוכחי בספורט מכת מדינה. בכל מקום אחר בעולם בו מוגרה האלימות בספורט, זה היה כפועל יוצא לשילוב כוחות של ההתאחדויות/מנהלות הליגה, הקבוצות והמדינה. הגיעה העת לשינויים חקיקתיים שיאפשרו  הטלת קנסות מנהליים, הרחקת אוהדים, מעצרים מונעים, הקמת יחידות מיוחדות (אכיפה ומודיעין) ועוד. הזמן אינו לטובתנו ובמונחים המוכרים לנו מהמשחק האהוב על כולנו, אומר כי אנחנו קרובים מאוד לדקה ה-90, לרגע בו יתרגש על כולנו האסון הבלתי נמנע.

רוב עצום של אוהבי המשחק מצפה מאינו להוות דוגמה להתנהגות נורמטיבית ולהוביל יחד עם מדינת ישראל לשינוי המצב. התרבות העבריינית שפשתה במגרשי הכדורגל חייבת להיכחד. אנחנו חייבים לנצח בקרב הזה".

- חסון דיווח לחברי וחברות הנהלת ההתאחדות לכדורגל על הביקור של נשיא פיפ"א, ג'יאני אינפנטינו, בארץ, על התוכניות המקצועיות והתשתיתיות שהוצגו בפניו ואמר כי הוא משוכנע שנזכה לסיוע של פיפ"א כדי לממשן. כמו כן, עדכן חסון כי נפגש בשבוע שעבר עם נשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין, וגם בפניו הוצגו התוכניות ארוכות הטווח של ההתאחדות. בנוסף, עדכן היו"ר כי נושא קיום מונדיאל בכל שנתיים נבחן כרגע בפיפ"א, בעוד העמדה הברורה של אופ"א היא התנגדות נחרצת ליוזמה בשל הנזקים הצפויים להתאחדויות, לקבוצות, לשחקנים ולתקציבים.

- חברי וחברות הנהלת ההתאחדות עודכנו כי ההתאחדות הגישה הצעה לאירוח גמר הקונפרנס ליג באצטדיון בלומפילד בעונת 2022/23. חמש התאחדויות נוספות, יחד עם ישראל, עלו לשלב הבא – קפריסין, צ'כיה, יוון, צפון אירלנד וסלובקיה. עד סוף פברואר 2022 צריכה כל אחת מההתאחדויות את הצעתה הסופית לאירוח. את הנושא מוביל גיא פורטניאגין, ראש אגף הנבחרות בהתאחדות.

מנכ"ל ההתאחדות, יוסי שרעבי, עדכן לגבי מספר נושאים:

- נעשה מאמץ מול גורמים שונים בממשלה לקבלת תמיכה הולמת לאירוח טורניר אליפות אירופה עד גיל 17 ב-2022.
- שיתופי פעולה מחקריים: התקיימו פגישות עם נציגי אוניברסיטת רייכמן שתחומי הפעילות שלהם רלוונטיים לפעילות שלנו, נערך סיור באוניברסיטה והמטרה היא לעבוד יחד על מחקרים שיעזרו לנו להכיר טוב יותר, ללמוד ולקדם תחומי פעילות שונים. 
- בקרה תקציבית ליגה א': הבקרה התקציבית התבקשה להעביר הצעה כספית למיסוד מנגנון של בקרה תקציבית בליגה א' לטובת סטנדרטים ניהוליים מובילים. דיון בנושא יתקיים בוועדת ליגות א'-ג' בראשות באסם סולימאן כדי לקבל את המלצתה.
- חצאי גמר גביע המדינה ייערכו באצטדיון בלומפילד (19-20.4), הגמר ייערך באצטדיון טדי (24.5).

================================================

- הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה פה אחד את הארכת ההסכם עם מנהלת הליגות בשנה נוספת. יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, הבהיר כי השנה הקרובה תנוצל על ידי ההתאחדות כדי לקבוע את עמדתה בנושאים שונים - מספר הזרים בליגות, מספר הקבוצות בכל ליגה, ליגות פיתוח ועוד – שיהיו חייבים להיות חלק מההסכם העתידי, ארוך טווח, עם מנהלת הליגות ככל שיושג כזה.

- הנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרה את עקרונות הסכם ההתקשרות עם המנהלת הטכנית של ענף כדורגל הנשים, נורה האפטל משוויץ. ההסכם הוא לארבע שנים (שנתיים עם אופציה לשנתיים נוספות, בשכר שנתי של 90 אלף דולר נטו). האפטל תהיה אחראית מקצועית על הענף כולו ובכלל זה נושא ההדרכה. האפטל היתה בארץ בשבוע שעבר ואף נכחה במשחק נבחרת הנשים מול גרמניה באצטדיון המושבה.

- אושרה פה אחד המלצת הנהלת איגוד השופטים על סגל השופטות והשופטים הבינ"ל לשנת 2022.

שופטים בינ"ל:
1. אוראל גרינפלד
2. רועי ריינשרייבר
3. יגאל פריד
4. גל לייבוביץ
5. דוד פוקסמן
6. שניר לוי
עוזרים בינ"ל:
1. רועי חסן
2. דוד ביטון
3. עידן ירקוני
4. שגיא מצמבר
5. מתי יעקובוב
6. עומר ברבירו
7. יוסי בביוף
8. טאליס רוסטי
שופטי מסך ((V.A.R
1. רועי ריינשרייבר
2. דוד פוקסמן
3. זיו אדלר
שופטות בינ"ל:
1. מיתר שמש
עוזרות בינ"ל:
1. מאי מועלם
2. נופר סקורקה
שופטים בינ"ל אולמות:
1. משה בוחבוט
2. עידן ברנשטיין
3. רעפת אלחמולה
שופטות בינ"ל אולמות:
1. מריה גלקוב