שגריר ישראל העניק לאפיפיור זוג נעלי כדורגל ייחודי מתנת ההתאחדות

24.11.2021 10:00 AM
קרדיט צילום: ©️Vatican Media

רפי שוץ, שגריר ישראל: "בחרתי את נעלי הכדורגל הכחולות-לבנות על רקע האהבה שהאפיפיור ואני חולקים לספורט הפופולארי בעולם וגם בשל העובדה שבנבחרת ישראל משחקים יהודים, מוסלמים ונוצרים"

שגריר ישראל בוותיקן רפי שוץ בחר ביום שישי האחרון, בטקס מסירת כתב האמנה שלו, להעניק שתי מתנות המתייחסות לחשיבות הרבה שמקנה האפיפיור פרנציסקוס לנושא הקיימות ולהיותו ידוע כחובב כדורגל נלהב.

האחת - נעלי כדורגל כחול-לבן שעיצב האמן לירן טפירו עבור ההתאחדות לכדורגל בישראל ועליהן מוטבעות המלים ״שלום״, ״תקווה״, "סובלנות" ו"חברות" בעברית, ערבית, ספרדית ואיטלקית. השנייה - קופסה של תמרים מקיבוץ אילות בערבה הגדלים במי שופכין מטוהרים.

רפי שוץ, שגריר ישראל בוותיקן: "בחרתי את נעלי הכדורגל הכחולות-לבנות על רקע האהבה שהאפיפיור ואני חולקים לספורט הפופולארי בעולם וגם בשל העובדה שבנבחרת ישראל משחקים יהודים, מוסלמים ונוצרים, כדוגמה לכך שאפשר וצריך להתגבר על מחלוקות והבדלים ולחיות ולעבוד יחד".

קרדיט צילום: ©️Vatican Media

רונית גלסמן, מנהלת פיתוח עסקי וקשרי חוץ בהתאחדות לכדורגל: "חדר ההלבשה של נבחרת ישראל הוא דוגמה ומופת לפסיפס ממנו מורכבת החברה הישראלית. הכדורגל הוא כבר מזמן חלק מהתרבות והשילוב בין נעלי הכדורגל ליצירת האומנות עם המלים המחייבות והמשמעותיות שנכתבו עליהן משקף את התקווה של כולנו לדברים שניתן להשיג באמצעות המשחק".

קרדיט צילום: ©️Vatican Media