8.5.2022 13:30
טקס חלוקת התעודות בקורס הפרו

טקס החלוקה התקיים היום בתא הכבוד. מיכאל זנדברג אמר: “אני אומר באחריות שקורס ברמה הזאת לא היה פה"

היום (ראשון) התקיים בתא הכבוד באצטדיון רמת גן טקס חלוקת תעודות הפרו לבוגרי הקורס האחרון.

בוגרי הקורס הם: יוסי בניון, אליניב ברדה, ברק יצחקי, גל אלברמן, עומר בוקסנבאום, דני בונדר, אליעזר בן אהרון, מיכאל זנדברג, גל כהן, עידן שום, משה אוחיון, רן אליאס, אלי לוי, קלמי סבן, ניר ברקוביץ' ודני בונדר. אלו שזכו בתואר מצטייני הקורס הם: יוסי בניון, אליניב ברדה וגל כהן.

אורן חסון, יו”ר ההתאחדות: “מצטרף לברכות ואני שמח ומתרגש להיות כאן. כשאני הגעתי להתאחדות אמרתי שעל מנת שנתפתח, הבסיס, כמו בכל דבר, הוא הכשרת המאמנים, בדיוק כמו בצבא ובמערכת החינוך. אין לי ספק שהיכולת לשנות ולהצליח קשורה להכשרת המאמנים. כפי שכל אחד מכם זוכר את המאמן שהכי השפיע עליו, גם מקצועית ובגם חינוכית. הרמה הגבוהה של הקורס משקפת את כל המהפך עשינו. ווילי וילה חוס הם ברמה הגבוהה ביותר, גם הצוות הישראלי לימד בצורה טובה מאוד ואני רוצה לברך את כולם. הקורס לא היה פשוט, והיינו צריכים להעביר הרבה בזום, אבל אני שמח שלמרות העיכובים הגענו לקו הגמר. אני חושב שעצם זה שלא התפשרנו בקורס, מראה את השאיפה שלנו למקצוענות”.

מיכאל זנדברג אמר לאחר סיום הקורס: “אני אומר באחריות שקורס ברמה הזאת לא היה פה, היו גם חילוקי דעות וטעויות, אבל רכשנו פה כלים והיו פה תכנים שלא היו באף קורס אחר בארץ. מה שזה דרש מאיתנו גרם לנו להעמיק בנושאים וזה שיפר אותנו. אני לקחתי המון דברים בקריירה הקצרה שלי ואני בטוח שכל מי שייצא מפה רכש כלים ודברים שישמשו אותו בעתיד. אני רוצה לומר תודה לווילי וכל האנשים שליוו את הקורס מההתאחדות ומההדרכה, וכמובן תודה לחברים שלי שאני מאחל להם המון הצלחה. הם תרמו את כל הויכוחים והדיונים שעלו במהלך הקורס”.

מי שריכז את רוב הקורס, וילי רוטנשטיינר, סיכם בסרטון וידאו: " דבר ראשון אני חייב להתנצל שלא יכולתי להגיע לאירוע. אתם יכולים להיות גאים בעצמכם, הגעתם לרמה הכי גבוהה שאפשר באימון כדורגל. לדוגמה הייתי בחצי הגמר של הליגה האירופית של פרנקפורט, לה יש מאמן אוסטרי והוא השתמש באותם עקרונות שלימדנו בקורס ועלה לגמר. יש לכם את הכלים להצליח ברמה הבינלאומית, אתם חייבים להאמין בעצמכם, ולהיות עם ביטחון עצמי, כל מה שתאמינו בו יצליח. תזכרו לעבוד קשה, 95 אחוז מההצלחה זה עבודה קשה. זה תהליך למידה ארוך, אתם חייבים להמשיך ללמוד. לבסוף, אני מאחל לכם ולמשפחותיכם הרבה הצלחה בכדורגל המקצועני. אני גאה בכם ומקווה שאוכל לפגוש אתכם ברמה הגבוה של הכדורגל, כל טוב".

המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות בההתאחדות לכדורגל, יילה חוס: "קודם כל אני רוצה לברך את כל המסיימים. אתם צריכים לשפר את עצמיכם בלהיות מוקפים בסביבה של אנשים טובים. אנחנו צריכים אנשים שמדברים את אותה שפת כדורגל המתפתח. כמאמן מקצועי צריך ללמוד כל יום, יש לנו מאמנים טובים. כל הממאנים שהגיעו לגמרים האירופים גם נכשלו בעבר, הם נפלו וקמו. אני מאחל לכם מסע נהדר. אם אתם רוצים להפוך למאמן טובים זה קשור גם למנהיגות, חזון טוב ולאסוף את הצוות המתאים כדי להשיג את המטרות שלכם. לפעמים תצטרכו לקחת החלטות קשות. אני מאחל לכם את כל ההצלחה במסע שלכם – אנחנו הכדורגל הישראלי, אנחנו נגדל ונפתח אותו, גם אם זה בנבחרת וגם אם בקבוצה, ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלי”.


מנכ"ל ההתאחדות, יוסי שרעבי: “אני חווה את עולם הכדורגל האופן אינטנסיבי בשנה האחרונה. גיליתי שהענף הזה זה מקצוע וכמו בכל מקצוע, צריך להשקיע. היום זה מדע. זה לא החובבנות של פעם. אם ישראל רוצה להצליח היא צריכה סטנדרטים גבוהים. יש לכם מידה מסוימת של אחראיות היום. אתם צריכים לעשות שינוי בכדורגל הישראלי ולשים אותנו במקומות שאנחנו רוצים להגיע אליהם, ומתקשים לעשות זאת. לעולם לא נגיע אליהם אם לא יהיו לנו כאן מאמנים טובים, אם לא תהיה כאן מקצוענות ברמה גבוהה, לא יהיו פה סטנדרטים. מי שמביא תא הסטנדרטים האלה זה אתם. ראיתי שווילי בחר להראות את אלכס פרגוסון פופ גוואדיולה, אלה מאמנים של הדור החדש, לא הישן. לא מאמנים של תן וקח. אלו מאמנים ששחקנים מתאבדים בשבילם כי הם יודעים לגעת בשחקנים ולהוציא מהם את ה-150 אחוז וליצור מחויבות ולייצר סטנדרטים, בעיניי, אלו המאמנים של הדור החדש”.