16.6.2022 13:00
בניון: "החלום שלי היה שנמלא את האצטדיונים"

7,000 אוהדים הבטיחו את מקומם במשחק מול אלבניה בספטמבר. אלון חזן: "אחת המטרות המרכזיות הייתה להחזיר את הנבחרת לאנשים במדינה"


נבחרת ישראל סיימה את החלון הנוכחי במצב רוח מרומם, עם 5 נקודות וללא הפסד בפסגת הבית. לנבחרת בהדרכתו של אלון חזן נשאר משחק אחד בקמפיין ב-24 בספטמבר מול אלבניה באצטדיון בלומפילד. כ-7,000 אוהדים כבר הבטיחו את מקום במשחק. לסיכום החלון קיימו המנהל המקצועי של נבחרת ישראל, יוסי בניון, ומאמן הנבחרת, אלון חזן, מסיבת עיתונאים.

יוסי בניון: "אנחנו רוצים שהקהל יהיה מאחורינו, החלום שלי היה שנמלא את האצטדיונים. אני מרגיש את הווייב ברחוב, שמעתי ש-7,000 צופים הבטיחו את מקומם מול אלבניה. הלוואי שיימנעו משריקות בוז כאלה ואחרות".

על מנור סולומון: "אני מאחל לו שיגיע לפרמייר ליג, זו קפיצת מדרגה בשבילו וראיתם שהוא שחקן לרמות הגבוהות", אמר בניון, "הוא צריך לשפר דברים, אבל היכולת שם. היו ביקורות של פרשנים ששאלו למה הוא זומן, אבל זה שהוא עבר בשחטאר את מה שעבר לא אומר שהיה צריך לשים אותו בצד".

"כולנו רוצים לנצח כל משחק, אבל רציתי לראות דברים שדיברנו עליהם. קיוויתי לראות את הדרך שלנו מהמשחקים הראשונים ואני מרוצה מהמון דברים - השיטה, פילוסופיית המשחק, הלחץ הגבוה. בסוף התוצאות מרימות את כולם ונותנות ביטחון, אז אין ספק שאנחנו מרוצים מההתחלה". בניון הוסיף: "כולנו רוצים להגיע לטורניר גדול, יש לי ביקורת גדולה גם על עצמי. הדבר הכי חשוב הוא לחבר חזרה את הקהל לנבחרת".

המאמן אלון חזן אמר על פתיחת הקמפיין: "אנחנו צריכים לשפר כמה דברים. חוסר ריכוז בהרבה דקות גורם לנו לשלם מחיר כבד, אבל יש לנו שוערים מצוינים והגנה טובה. אני מאמין שככל שיעבור הזמן, הדברים האלה לא ייקרו. יש לנו עוד מספיק עבודה גם בהגנה וגם בהתקפה, אבל יש שיפור מאז הצטרפותו של מיגל ויטור לנבחרת.

"הוא נטמע בשחקנים ומשמש דוגמא עבור כל אחד מהם. מעבר להיותו שחקן מצוין, הוא אישיות מדהימה. אם כל אחד מהחברים שלו יידע להבין איזו מתנה הוא קיבל, הם ירוויחו. באימון השני שלו זה היה נראה שהוא איתנו הרבה זמן".

"אחת המטרות המרכזיות הייתה להחזיר את הנבחרת לאנשים במדינה. חשוב שאנשים ירגישו שהם מזדהים עם הנבחרת. המטרה שלנו היא לא לסרס שחקנים, כשאתה נהנה אז אנשים נהנים ממך".