9.1.2020 09:00

יו"ר ההתאחדות אורן חסון פתח את ישיבת ההתאחדות לכדורגל בהתייחסות למפגש בין מכבי חיפה למכבי ת״א: "היינו עדים למשחק ליגת העל שהוא דוגמה ומופת. אצטדיון מלא, ללא אבוקות, שני קהלים שעודדו מההתחלה ועד הסוף וכמובן כדורגל איכותי. זה המקום אליו אנחנו שואפים לקחת את הכדורגל הישראלי, על כר הדשא וביציעים". 

חסון ציין עוד כי ״מאז בחירתי אני מתמקד בשני נושאים, בחינת הממשל התאגידי של ההתאחדות וההיבט המקצועי שקשור לתכנית האסטרטגית שעוצבה יחד עם משרד הספורט ודלוייט וכמובן 'הדרך הישראלית' שמוביל המנהל הטכני של ההתאחדות ווילי רוטנשטיינר. כמו כן, הצלחנו יחד עם המדינה ומשרד הספורט להתחיל בבניית שני מרכזי מצוינות, אחד בדרום והאחר בצפון. הוקצה לכך סכום של 15 מיליון שקל על ידי משרד הספורט. תודות למנכ״ל רתם קמר ולווילי רוטנשטיינר על עשייתם לטובת הנושא".

יו״ר ההתאחדות ביקש לברך את השופט אוראל גרינפלד שעלה לדרג העילית, פרי עמל להשקעתו ולהשקעה הגדולה מצד איגוד השופטים. ״זה כבוד גדול לכדורגל שלנו וההתאחדות תמשיך להשקיע כדי שיימשך פיתוח השופטים".  

הנהלת ההתאחדות אישרה פה אחד את ביטול המפגש הכפול בשלב רבע גמר גביע המדינה לעונת 2019/20 לטובת הכנות הנבחרת למשחק הפלייאוף מול סקוטלנד ב-26.3. הדבר התאפשר הודות להירתמות המנהלת, הטוטו וזכייני השידור שתרמו למאמץ הלאומי.  

מנכ"ל ההתאחדות, רתם קמר, עדכן כי החל מהעונה כבר בשלב רבע גמר גביע המדינה יהיו שופטי מסך.  

הנהלת ההתאחדות לכדורגל אימצה את החלטת ועדת התביעות בעניין התביעה הנגזרת. הנהלת ההתאחדות הסמיכה את יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, את מנכ"ל ההתאחדות ואת היועץ המשפטי של ההתאחדות להוציא מן הכוח אל הפועל את המלצות דו"ח ועדת אלשיך, וליישם אותן.  

הנהלת ההתאחדות אישרה הקמת צוות היגוי, שיבחן קיומן של חלופות לעונש הרדיוס, ויגיש את מסקנותיו לטובת דיון חוזר בנושא בתוך כ-30 יום או עד לישיבת ההנהלה הבאה. חברי הצוות הם יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון, יו״ר ועדת תקנון עו"ד משה אביבי, חברי ההנהלה שינו זוארץ ושמעון מימון ונציג מהמחלקה המשפטית בהתאחדות.  

הנהלת ההתאחדות אישרה נוהל טיפול בשחקנים פצועים לפיו: "שחקן שנפגע פגיעת ראש יהא רשאי לחזור לשחק באותו משחק רק לאחר ששופט המשחק קיבל אישור מרופא קבוצתו הנוכח במגרש ובמידה ורופא קבוצתו לא נכח במגרש, מכוח האדם הרפואי כמוגדר בתקנון הנוכח במגרש". התיקון התקבל לאור הנחיות אופ"א והמלצת הוועדה הרפואית לטיפול בשחקן שנפגע בראשו.