8.1.2020 08:30
השקת נבחרת ה-eFOOTBALL


הנבחרת תייצג את ישראל במוקדמות יורו 2020 ובטורניר ה-FIFA Enations המקביל למונדיאל. הנבחרת מורכבת מ-3 שחקני PRO  EVOLUTION ו-3 שחקני FIFA

 


בתום יומיים בהם נערכו שלבי המוקדמות, רבעי הגמר, חצאי הגמר והגמר בהשתתפות כ-80 מתמודדים, השיקה אתמול ההתאחדות לכדורגל את נבחרת הגיימינג הראשונה של ישראל.
 
לראשונה בהיסטוריה יקיימו פיפ"א ואופ"א טורנירי גיימינג רשמיים המקבילים למונדיאל וליורו על גבי המשחקים הפופולאריים של FIFA  ו-PRO EVOLUTION בהשתתפות נבחרות רשמיות של המדינות.

ההתאחדות לכדורגל השיקה אתמול את נבחרת ה-Efootball, שתייצג את ישראל במוקדמות יורו 2020 ובטורניר ה-FIFA Enations המקביל למונדיאל. הנבחרת מורכבת מ-3 שחקני PRO EVOLUTION ו-3 שחקני FIFA. רועי פלדמן, תמיר לוי ונמרוד הורוביץ הם שחקני נבחרת FIFA, מיכאל אסטמן, אוראל דניאל ועמיחי אדרי הם שחקני נבחרת הפרו אבולושן. מאמן הנבחרות הוא ארז גבאי.

את שלבי הגמר המותחים, שנערכו בתא הכבוד באצטדיון רמת גן, ליוו אתמול שחקני נבחרת ישראל הבוגרת יונתן כהן, מנור סולומון, אילון אלמוג ויואב ג'רפי, אליהם הצטרפו שחקנית נבחרת ישראל מריאן עוואד ושחקנית
נבחרת הנוער נועה סלימהוגיץ. אוראל גרינפלד זכה להכשרה משופטי הגיימינג והפך לשופט הראשון בישראל שמוסמך לשיפוט בעולם הגיימינג ועל כר הדשא.


 
ארז גבאי, מאמן הנבחרות: ״אני שמח שההתאחדות הרימה את הכפפה והצטרפה לעולם הגיימינג וכמובן גאה להיות המאמן הראשון של הנבחרת. אני מאמין בשחקנים ובאפשרות להיות חלק מהבמות הגבוהות בעולם הגיימינג״.

רתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות: "הקמת הנבחרת היא חלק ממהלך של התחדשות, הצטרפות של ההתאחדויות בחסות אופ"א ופיפ"א לעולם משיק לכדורגל על כר הדשא. אין תחרות בין שני העולמות, אלא הם מזינים האחד את האחר. ביוני הקרוב יתקיים טורניר גמר יורו על הדשא ויהיה אחד שיתקיים על המסכים, ולשניהם יהיו מיליוני צופים. אני תקווה שתהיה לנו נציגות בשניהם.  נבחרת הגיימינג של ההתאחדות היא כלי חדש שיסייע לנו להיות נוכחים כמדינה, כהתאחדות, כנבחרת, בעוד זירה תחרותית ובינלאומית. יש קהל צעיר שההתאחדות רוצהלתקשר אתו, להמציא עבורו תכנים רלוונטיים, לדבר אתו בשפה שהוא מבין ואוהב ובעולמות בהם הוא מבלה לא מעט מזמנו הפנוי. תמיד אמרו לנו לחשוב אחרת ולצאת מהקופסה, אז הקשבנו ועכשיו אנחנו נכנסים בשמחה לקונסולה".