10.5.2022 14:00
הכירו את נבחרת איטליה

בואו להכיר את כל הנבחרות לפני כולם, מה הרקע ההיסטורי? מי הם שחקני המפתח? ולאן לדעתנו תגיע באליפות

כתבו: הדר לבני ומאור ריבן


השם "נבחרת איטליה" מעורר אצל כל אוהד כדורגל קונוטציות של תארים והצלחות, אך בשונה מהאחות הבוגרת, נבחרת הנערים האיטלקית לא זכתה מעולם בשום טורניר גדול. את הנתון הזה הנבחרת האיטלקית, בהדרכת שחקן העבר ברנרדו קורדי, תקווה למחוק החודש כאן בישראל. אמנם תארים אין אבל ציפיות כמובן שיש, ובצדק. בשני טורנירי היורו האחרונים, ב2018 וב-2019 (בשנתיים האחרונות הטורניר לא התקיים בשל מגפת הקורונה) הנבחרת האיטלקית הגיעה עד לגמר ובשני המקרים הפסידה את התואר לנבחרת ההולנדית. גם בשנת 2013 סיימו האיטלקים במקום השני, כשאת המקום הראשון לקחה אז הנבחרת הרוסית.

את שלבי המוקדמות סיימה הנבחרת של קורדי במאזן מושלם. בשלב המוקדם שובצה לבית עם סקוטלנד, צפון אירלנד ואלבניה וסיימה אותו במקום הראשון, כשהיא מנצחת את שלושת המשחקים, שומרת על רשת נקייה בכולם ומסיימת את הבית עם מאזן שערים של 10-0. בשלב העילית, בבית שכלל את פולין, אוקראינה וקוסובו, שוב רשמו האיטלקים שלושה נצחונות בשלושה משחקים כאשר הפעם מאזן השערים שלהם עומד על 5-1. בסך הכל בדרכה ליורו מנצחת הנבחרת את כל ששת משחקיה, כובשת 15 שערים וסופגת שער אחד בלבד. נתון מעניין ששווה לשים לב אליו ומצביע אולי על מגמה מדאיגה בכדורגל האיטלקי – אף שחקן בסגל האיטלקי לא שיחק העונה בשתי ליגות הבוגרים הבכירות במדינה. כמעט כל הסגל מורכב משחקני קבוצות נוער וללא ניסיון בוגרים.

הנבחרת של קורדי משחקת בעיקר במערך של 442 יהלום, עם חשיבות גדולה לארבעת שחקני הקישור. רוב ההתקפות שלה מגיעות מחילופי מקום והנעת כדור בחלק הקדמי. משחק מסודר וחכם המאפיין קבוצה מאומנת ומתואמת, מזכיר במשהו את הנבחרת הבוגרת של ה"אזורי" ביורו האחרון.

שימו עין:
אלסנדרו בולזאן (17) – חלוץ קבוצת הנערים של רומא, כבש 3 שערים בשלבי המוקדמות. חלוץ מטרה קלאסי, עם בעיטה חזקה וכוח פיזי. סקורר נהדר אשר ב24 הופעותיו העונה בקבוצות הנערים של רומא כבש 13 שערים ובישל עוד שניים. משחק השיא שלו במדי נבחרת הנערים היה בחודש ספטמבר האחרון, כאשר כבש שלושער בנצחון 3-0 נגד לא אחרת מאשר נבחרת ישראל במסגרת טורניר הכנה בגרמניה. אלסנדרו הוא בנו של המאמן הארגנטיני רובן דאריו בולזאן (אימן בעיקר בליגות נמוכות באיטליה) ועל כן מחזיק גם באזרחות ארגנטינאית. אם ימשיך בקצב כיבוש השערים הנוכחי לא מן הנמנע שגם הנבחרת הארגנטינאית תנסה לשכנע אותו לשחק במדיה.
לוקה די מאגיו (17) – הקשר המרכזי והקפטן של קבוצת הנערים של אינטר. כמו בולזאן כבש גם הוא 3 שערים בשלבי המוקדמות. למרות שמתופקד כקשר אמצע, רשם העונה בקבוצת הנערים של אינטר 8 שערים לצד 3 בישולים. עם יכולת מסירה וראיית משחק טובה, שליטה בכדור, בעיטה מרחוק וכניסה לרחבה ולצד זה יכולות הגנתיות מעולות, הורסטיליות שלו מאפשרת למאמניו בקבוצה ובנבחרת להשתמש בו בכל עמדות הקישור ואף קדימה מכך במידת הצורך.

והרי התחזית:
אחרי שהיו כל כך קרובים בשני הטורנירים הקרובים, ולמרות שאף אחד משחקני הסגל הנוכחי לא שותף בטורניר הקודם, השנה נבחרת הנערים של איטליה שואפת לחקות את ההישג של הנבחרת הבוגרת ביורו 2020. עם איך שהנבחרת נראתה בשלבי המוקדמות – זו בהחלט מטרה ריאלית!