9.6.2019 20:00
נבחרת ישראל קיימה את האימון המסכם לקראת פולין

הנבחרת התאמנה לקראת המשחק מחר. בצהריים ביקרה המשלחת באנדרטת רפפורט לזכר יהודי גטו וורשה

נבחרת ישראל קיימה הערב (ראשון) את האימון המסכם באצטדיון הלאומי בוורשה לקראת המשחק הרביעי בקמפיין מוקדמות יורו 2020.

בצהריים קיימה משלחת הנבחרת טקס באנדרטת רפפורט, לזכר יהודי גטו וורשה. שינו זוארץ אמר: "באתר הזכרון הייחודי הזה, המסמל את הגבורה של מי שניסו במאמץ נואש, חסר סיכוי, להשיב מלחמה כנגד נציגי הרוע עלי אדמות, אין גאה ממני כיו״ר ההתאחדות לכדורגל להיות כאן היום עם נבחרת ישראל הבוגרת, אחד מסמליה היפים ביותר של מדינתנו.

העבר המדמם, תולדה לשנאה, לגזענות, למחשבות על עליונות גזע אחד על האחרים, פוגש כאן היום נבחרת לאומית של מדינת ישראל המורכבת משחקנים יהודים וערבים, מונהגת בגאווה על ידי קפטן צ׳רקסי, ומודרכת על ידי צוות אוסטרי-ישראלי. נבחרת שערך הכבוד לאדם, השוויון, המאבק בגזענות והאמונה בניצחון עד לשריקת הסיום הפכו לסממנים המרכזיים שלה.

אנחנו כאן כדי לכבד את זכר הנספים ולזכור מהם הערכים שיבטיחו שכולנו נצא מנצחים. על המגרש ומחוצה לו. אנחנו כאן כדי להוכיח שאפשר אחרת. כדי להבטיח שנילחם תמיד על עקרונות הסובלנות, השוויון והכבוד לאחר. אנחנו כאן כנבחרת ישראל, וזה ניצחון ענק עבור כל אחד מאתנו ועבור כל מי שנלחם כאן בשם האנושות לפני 76 שנים.

לפני האימון קיימו אנדי הרצוג וביברס נאתכו מסיבת עיתונאים. נאתכו: "זה היה אחד הרגעים הכי מרגשים שהיו לי, במיוחד בתור אחד שבא מהעם הצ'רקסי שגם עבר שואה. אנחנו מדינה מיוחדת עם עבר מיוחד. הטקס הזה הזכיר לנו את זה ועורר בנו מוטיבציה".

בהתייחס למשחק, אמר: "אנחנו באים לקחת נקודות ולא במטרה להפסיד בכבוד. נכון שפולין היא הטובה בבית, אבל אנחנו רוצים להתקדם".
 
אנדי הרצוג: "אנחנו לא באים בגישה שאין מה להפסיד. באים כדי לתת תצוגה טובה ואולי להפתיע את הפולנים. השגנו 7 נקודות מ-9 אפשריות ואנחנו רוצים להתקדם ולחשוב על ההעפלה".