22.5.2023 15:00
אבוקסיס: "לא זוכר טירוף כרטיסים כזה"

מאמן בית"ר ירושלים לקראת הגמר מחר מול מכבי נתניה. רן קוז'וק: "מבין כמה זה חשוב לאוהדים שלנו ובהתאם לכך גם לנו"


מסיבת העיתונאים הרשמית לקראת גמר גביע המדינה התקיימה היום (שני) בתא הכבוד באצטדיון ר"ג בהשתתפות המאמנים והקפטנים.

לפרטים לאוהדים לחצו כאן

יוסי אבוקסיס פתח ואמר כי טירוף כרטיסים כזה הוא לא זוכר, וטען כי גם אם היה בסמי עופר 80 אלף מקומות ישיבה הכרטיסים היו נחטפים.

“אני חושב שבמשחק אחד אין יתרון לאף קבוצה , זה גמר גביע. מי שיהיה חכם יותר וינצל את החולשות של הקבוצה השנייה ינצח. ב-90 דקות או 120 הכל אפשרי”.

“חשבתי על שני המשחקים נגד מכבי נתניה העונה. היו משחקים מטורפים עם הרבה שערים, אבל לקראת הגמר נצטרך למצוא את האיזון בין ההגנה להתקפה כי הם הגיעו להמון מצבים וכבשו. יש להם כלים מאוד חזקים בקישור ובהתקפה ונצטרך להיות במיטבנו בהגנה”.

על טירוף הכרטיסים: “אני שמח שהצלחנו להחזיר בעונה שהתחילה מאוד קשה, הקהל מאמין בכדורגל שהקבוצה מציגה והקהל התחבר בחזרה וזה הזכיר לי את הימים כשהייתי שחקן בבית”ר. לא דמיינתי שיגיעו למספרים כאלה. מאז שאני בכדורגל הישראלי אני לא זוכר טירוף מוחלט כזה. אם היו 80,000 כרטיסים הכל היה נמכר. קיבלתי עשרות בקשות לכרטיסים, עברתי משחקים גדולים ולא היה דבר כזה”.

אופיר קריאף, קפטן הקבוצה דיבר גם כן: “זה הגמר השלישי שלי, אבל הכי מרגש כי אני עונד את סרט הקפטן. יש לנו הזדמנות להיכנס לדפי ההיסטוריה. כולנו מרוכזים, מפוקסים ומקווים לעשות את העבודה שלנו”.

“כולם יגיעו במלוא העוצמה והריכוז. זה לא רק הקישור וההגנה מחר, כולנו צריכים להיות מגובשים, מאוחדים ולהגיע מחר בשיא הכוח. חובת ההוכחה היא עלינו ונקווה שלא נאכזב אף אחד. הכרטיסים? שקלתי להחליף את המספר טלפון. לקחת תואר עם בית”ר זה מה שמעסיק אותי. יש המון שחקנים בלי חוזה לעונה הבאה ולמרות זאת זה הדבר היחיד שמעניין אותנו”.

מאמן מכבי נתניה, רן קוז’וק, אמר: “האחריות היא קודם כל בשביל עצמי, בבסיס שלי אני אוהד מכבי נתניה ולא סתם בגמר הקודם הייתי מאחורי השער של דני עמוס וחזרתי הביתה עם תחושה לא טובה. יש הרבה אנשים בעיר שמצפים לזה המון זמן ואני מקווה לזה. נחכה למחר בערב”.

בנוגע לכשירות השחקנים שיתף: “היחיד שמבחינה בריאותית לא יכול להיות בסגל זה רוי קורין, כל השאר יהיה זמינים. היה מישהו שאני לא מכיר שפגשתי בשש בבוקר במאפיה שאמר לי שנכח בגמר שזכינו ומאז התחתן ונולדו לו ילדים ונכדים. אני מבין כמה זה חשוב לכולם ובהתאם לכך גם לנו, נעשה הכול כדי לצאת מנצחים”.

"יש לנו תכנית ברורה למשחק ונצטרך להוציא אותה לפועל מחר. אני מקווה, בטוח ומאמין בשחקנים שלי שיצליחו לעשות את זה. ההפסדים האחרונים סידרו לנו את הראש מבחינת הגישה וגרמו לנו להבין מה חשוב באמת. עשינו רוטציות במשחקים האלו לפני הגמר, אבל זה כמובן לא תירוץ”.

על ההתרגשות לקראת המשחק: “אני מניח ומקווה שבעזרת השם ביום רביעי אתרגש. אני מאוד גאה בשחקנים שלי עם כל הכבוד לצוות שלי. הם עובדים קשה מאוד ונלחמים בשבתות וצריך להתרכז בהם”.

קפטן היהלומים, אביב אברהם שיתף בתור מי ששיחק בהפסד בגמר האחרון: “אני אשקר אם אני אגיד שזה לא יושב לי בראש. כל פעם שאנחנו מגיעים לשלבים האלה בגביע בשנים האחרונות זה בא בעיקר בגלל התמונות שצצות לי בזיכרון. יש רצון גדול להחזיר.אני רוצה לקחת את הלחץ למקום חיובי, יש שחקנים שמשחקים קריירה שלמה ולא מגיעים לזה כך שאקח את זה למקום חיובי. אני לא לבד על המגרש ויש אחריות לכולנו.התחלנו את העונה כקבוצה לא מספיק טוב. הגיעו שחקנים חדשים וכשאתה בונה קבוצה חדשה זה לא תמיד מתחבר ולא מצאתי את המקום שלי בהרכב. בכללי הייתה תקופה פחות טובה מבחינה אישית. אני שמח שזה הסתדר ושחזרתי להרכב יחד עם הזכייה בגביע הטוטו, הפלייאוף העליון והגעה לגמר הגביע”.

ההיסטוריה והלחץ שיכול להשפיע: “מכבי נתניה זה מועדון מאוד גדול שלא זכה המון שנים בתואר. יש אנרגיות בעיקר, אבל כמו שאמרתי אנחנו מנסים לקחת את זה למקום טוב ולא להסתכל על מה יקרה אם לא ניקח. תצא מהנקודה הזו דברים חיוביים”.