28.11.2019 15:00

עיקרי ישיבת הנהלת ההתאחדות (28.11.19)

בפתח הישיבה עדכן יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, כי פנה לדודי גיל בבקשה שימשיך בתפקידו כממלא מקום יו"ר ההתאחדות בחודשים הקרובים והודה לו על הסכמתו.

חסון עדכן על התקופה המאתגרת בשבועות האחרונים בעקבות ירי הטילים על מדינת ישראל והיערכות ההתאחדות לקיום ארבעה משחקים בינ"ל באותה עת. יו"ר ההתאחדות הודה לכל אחת מההתאחדויות שהתארחו בישראל במסגרות רשמיות – בוסניה והרצגובינה (נבחרת הנשים), מונטנגרו וספרד (הנבחרת הצעירה) וכן ההתאחדות הפולנית (נבחרת בוגרת) – על שגילו הבנה למצב ולא הערימו קשיים.
חסון ציין כי ההתאחדות מאוכזבת מסיום קמפיין מוקדמות יורו 2020 במקום החמישי: "התוצאות מאכזבות ולא ציפינו לסיים במקום החמישי, אבל צריך להסתכל על החצי המלא של הכוס. הודות לקמפיין מוצלח בליגת האומות העפלנו לפלייאוף יורו 2020 וההתאחדות תעמיד לרשות הנבחרת הבוגרת את התנאים האופטימליים לקראת המפגש ב-26 במרץ מול סקוטלנד, בתקווה להמשיך לגמר מול סרביה או נורבגיה. נקווה שנעשה היסטוריה ונעפיל ליורו".
כמו כן עדכן חסון כי במהלך משחקי הנבחרות היו 3 פריצות של אוהדים לכר הדשא. שניים במשחק הנבחרת הצעירה מול מונטנגרו בסמי עופר ואחת במשחק הבוגרת בטדי מול פולין. "הפריצות הללו", אמר חסון, "מסבות לנו נזקים תדמיתיים וכלכליים וקריאת ההתאחדות לגורמי האכיפה והמשפט להחמיר את הענישה נענתה. כמו כן, פעלנו במישור המשמעתי. הנער שפרץ לכר הדשא במשחק נגד פולין הועמד לדין משום היותו שחקן פעיל, והורחק ל-4 חודשים ממשחק, זאת בנוסף לעונש שגזר עליו בית המשפט המחוזי – הרחקה ל-3 שנים ממגרשי הכדורגל כצופה. הליך משמעתי יפתח גם נגד אחד הפורצים במשחק מול מונטנגרו, אף הוא שחקן הרשום בהתאחדות. כמו כן תפעל ההתאחדות להגשת תביעות אזרחיות נגד מי שביצעו את העבירה".

 

מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, רתם קמר, עדכן על שיתוף הפעולה שנרקם, הרבה בסיוע חבר ההנהלה מני יאסו, עם התאחדות הכדורגל של אתיופיה.
חברת ההנהלה אמילי ברנס התפטרה לנוכח כניסתה למקום עבודה חדש שעשוי להציב אותה בניגוד עניינים. להנהלה צורפה אשרת חבר-אזולאי.


ההנהלה קיימה דיון ראשוני בסוגיית שינוי המבנה התאגידי ותמשיך לדון בכך.