****
27.4.2021 13:00
"אני שלמה, בטוחה ויודעת שאני עושה את הדבר הנכון"

השופטת ספיר ברמן נחשפה היום לראשונה לאחר שיצאה מהארון כטרנסג'נדרית: "תמיד ראיתי את עצמי בתור אישה ובגיל צעיר לא ידעתי לתת לזה שם"

 


רגע מרגש והיסטורי לכדורגל הישראלי: השופטת ספיר ברמן נחשפה היום (שלישי) לראשונה לאחר שיצאה מהארון כטרנסג'נדרית, במסיבת העיתונאים שקיימה בהתאחדות לכדורגל. ברמן התייצבה, לצידם של יו"ר איגוד השופטים, רונית תירוש, והמנכ"ל יריב טפר.

ברמן פתחה ואמרה: "אני ספיר. אני בת 26, תמיד ראיתי את עצמי בתור אישה ובגיל צעיר לא ידעתי לתת לזה שם, אבל תמיד היתה משיכה לצד הנשי, סוג של קנאה. וחייתי עם זה, לצד דמות מאוד גברית - בתור גבר הייתי גבר מצליח, אם זה באיגוד השופטים ובלימודים ועם בנות. במשפחה ראו גבר, אבל כשהייתי לבד הייתי אישה".

"חילקתי את העולמות האלה, כי הבנתי שהחברה לא תקבל אותי - והמשכתי ככה, המשכתי 26 שנה. לבסוף החלטתי לצאת החוצה, להראות את מי שאני. קודם כל בשביל עצמי, בשביל הנפש שלי. דבר נוסף, זה לקרובים שלי - שלא יראו אותי סובלת, כי לא נתתי להם. בחודשים האחרונים לפני החשיפה הייתי פחות מי שאני".

"אבל הנה אני, שלמה, בטוחה, יודעת שאני עושה את הדבר הנכון. יודעת שהתמיכה מאוד רחבה, גם בארגון, גם במשפחה, גם החברים - כולי תקווה שהחברה תהיה טובה יותר ומכילה לכולם, לכל המגזרים ולכל המגדרים. אנחנו כאן כדי לשנות".

"התגובות מאוד מאוד אוהדות, מאוד חמות כאלה, שנותנות לי את המקום הזה לעשות מה שנכון. הייתי בענף מאוד גברי, וזה עיכב - לא ידעתי איך יקבלו את זה ואם יקבלו. זה היה שם. לצד זה שאני שופט כדורגל, אני מרגישה אישה. זה עיכב את ההחלטה שלי להיחשף, הגעתי למסקנה שלא עוד. לא יכולה להסתיר את זה יותר, פשוט הוצאתי את זה".

"התהליך הוא בתחילתו, אני עדיין לא יודעת כמה זמן הוא יימשך, הוא לכל החיים. להגיד שאני יודעת מתי ארגיש שלמה עם החיצוניות שלי? לא יכולה להגיד, אני לא יודעת. מבחינת השיפוט, הכל ממשיך כרגיל - היכולות הן אותן יכולות, היכולת שלי לאבחן אירועים זו אותה יכולת, מבחינה פיזית. זה יכול להימשך באותה צורה".