מה זה גראסרוטס

מה זה גראסרוטס

17.6.2020 13:30

מה זה גראסרוטס


•הגראסרוטס פונה לכל הקהילה הלא מקצוענית בענף הכדורגל. הרעיון המרכזי הוא לחבר כמה שיותר אנשים דרך המשחק ולחלוק ערכים משותפים למען חברה טובה יותר.
החזון שלנו הוא להנגיש את הכדורגל לכל אחד ואחת בישראל. עלינו לוודא שכולם וכולן יכולים לשחק בכל מקום, לאפשר לכמה שיותר אנשים להתנסות במשחק כדורגל, ליצור הזדמנויות חדשות ולקדם את הענף ללא התניות גיל, מין, מצב גופני, צבע עור, דת או עדה. הכדורגל, דרך פעילויות הגראסרוטס, הוא כלי פיתוח חינוכי, חברתי וספורטיבי.
ענף הכדורגל צריך להיות מיועד לכולם, לדאוג לילדים/ילדות, ליצור תרבות ושגרת חיי משפחה סביב המשחק ולפתח אפשרויות עבור בעלי מוגבלויות

•האחריות של ההתאחדות לכדורגל היא לקדם ולהוציא לפועל את הרעיונות האמורים באמצעות תכנית גראסרוטס מפורטת ולהבטיח את בכירות הענף בישראל. אז מה זה אומר?

•ענף הכדורגל יהיה המשחק עם מספר המשתתפים הרב ביותר בהשוואה לענפים אחרים (וכן גם במשחקי וידאו, פנטזי ספורט ועוד)
•ענף הכדורגל יהיה הכי מוערך – פיתוח שחקנים, מאמנים ושופטים ברמה עולמית, נצחונות בתחרויות בינלאומיות, אירוח טורניר גדולים

•ענף הכדורגל יהיה המעניין ביותר –חשיפה במדיה וצריכה בהשוואה לענפים אחרים, משחקים שהם סולד-אאוט, חשיפה און-ליין בהשוואה לאחרים, יתרון משמעותי ברשתות החברתיות

•ענף הכדורגל יהיה האהוב מכולם – מרצ'נדייז כסמל, הכדורגל הישראלי כשיח בתרבות הישראלית, תמיכה של אוהדים בנבחרות
האחריות של ההתאחדות לכדורגל לקדם ולהוציא לפועל עקרונות אלה באמצעות תכנית גראסרוטס מפורטת, פיתוח המועדונים הקיימים וטיפוח יוזמות ושותפויות להרחבת מספר המשתתפים:

•בשנת 2020 בחרה ההתאחדות לכדורגל להתמקד במספר מיזמים חדשים, בראשם "קהילת הכדורגל", שמיועד לחוגים פרטיים, מתנ"סים ופעילות אחה"צ לילדים מתחת לגיל 16. כמו כן, ההתאחדות פעולת יחד עם משרדי החינוך, התרבות והספורט וההתאחדות לבתי ספר ליצירת פעילויות רשמיות בגילים 10-12.

מעבר לכך, חברה ההתאחדות לכדורגל לשותפים שמובילים היום את הכדורגל העממי - "מדינת הכדורגל", "שער שוויון", "בועטות" - ליצירת קהילה חזקה של שותפויות לקידום הענף והעוסקים בו.
מיזם נוסף שמקדמת ההתאחדות מול גופים שונים קשור לבעלי מוגבלויות והשנה חברנו לספיישל אולימפיקס ולנבחרת קטועי הגפיים.
כמו כן, ההתאחדות לכדורגל מגבשת בימים אלה מדיניות בנושא מוגנות לילדים ויצירת סביבה בטוחה עבורם.
באתר תוכלו למצוא מידע נוסף על אורח חיים בריא, חומרים מקצועיים ועוד.
הכדורגל לכולם ולכולן, הצטרפו עוד היום
למידע נוסף