עמוד הביתתפריט ראשי

רבע הגמר: ניצחונות למכבי ת"א, בני יהודה, נתניה וחדרה

7.2.2019 08:30
צילום: אבי רביבו


הושלמו משחקי הסיבוב הראשון הגביע. הצהובים ניצחו 1-4 את סכנין בעכו, חדרה ניצחה 2:3 בכפר קאסם, הברקה של בצ'יראי מול מכבי פ"ת והכתומים ניצחו 0-2 בחוץ את עפולה

אמש (רביעי) הושלמו משחקי רבע גמר גביע המדינה - הסיבוב הראשון. במשחק המרכזי ניצחה מכבי ת"א 1-4 את בני סכנין באצטדיון בעכו. יונתן כהן (צמד), צ'יקו אפואדו וקינוח של דור מיכה, סידרו למכבי כנראה מקום בטוח בחצי הגמר.שאיבו הצליח רק לצמק לקראת הסיום עבור המארחים.

קודם לכן אתמול אירחה נציגת ליגה א', מ.ס. כפר קאסם את הפועל חדרה ובמשחק שהניב 5 שערים ניצחה הקבוצה מליגת העל 2-3 את הפתעת העונה בגביע. אילון אלמוג כבש צמד לחדרתיים ביחד עם שער של אליאל פרץ. אלון סולטןואוהד אדלשטיין כבשו לקבוצה של איסמעיל עמאר.

בשלישי התקיימו 2 משחקים גם כן: מכבי נתניה ניצחה בבית 0-1 את מכבי פ"ת. פאטוס בצ'יראי עם סולו מדהים קבע את תוצאת המשחק. בני יהודה גם עם רגל וחצי בשלב הבא לאחר ניצחון 0-2 בעפולה. שי קונסטנטין ודור ג'אן כבשו.

ההתאחדות לכדורגל תקדיש את מחזור משחקי רבע גמר גביע המדינה, למאבק באלימות בליגות הנוער והילדים, לנוכח הישנות המקרים בזמן האחרון בהם דווקא ההורים חרגו מהכללים והיו מעורבים בהתנהגות שאינה ראויה.
 

תחת הסיסמה "הורה למופת, אוהד לדוגמה", ייפרס שטיח על כר הדשא ועליו הסיסמה האמורה, וטרם תחילת המשחק תעלה הקבוצה המארחת (תזכורת, במשחקי רבע הגמר יש שני משחקים) את אחד משחקני מחלקת הנוער בליווי אחד מהוריו כדי להעניק את כדור המשחק לשופט. הכרוז יקריא את הטקסט הבא: "ההתאחדות לכדורגל מקדישה את משחקי רבע גמר גביע המדינה לקמפיין להפחתת האלימות במגרשים במחלקות הנוער והילדים.


קמפיין "הורה למופת – אוהד לדוגמה" מבקש להזכיר לכל האוהדים, בעיקר להורים הנפלאים שמלווים את ילדיהם בכל משחק, כי השחקנים הצעירים שומעים ורואים אותם בכל רגע במהלך המשחק. הורה הוא בראש ובראשונה מחנך ודמות לחיקוי, בבית וביציע, עבור בניו ובנותיו שמשחקים כדורגל. על כולנו חלה החובה לכבד את היריב, את הצוות המקצועי ואת השופטים כדי להבטיח שלילדינו תהיה סיבה נוספת להתגאות בנו. זכרו – הורה למופת הוא
אוהד לדוגמה".
 
רתם קמר, מנכ"ל ההתאחדות: "נדבך מרכזי במאבק הרציף של ההתאחדות לכדורגל בנגע האלימות, הוא הפן החינוכי. משחקי רבע הגמר, שמטבע הדברים נהנים מתשומת לב גדולה, הם הזדמנות מצוינת להזכיר לכולנו את הכללים הבסיסיים בנוגע לסובלנות, כבוד והקפדה על ערכי הספורט במגרשים ומחוצה להם. הורים שמלווים את ילדיהם במגרשים, תומכים ומעודדים הם אחד הדברים היפים ביותר בספורט בכלל ובחיי המשפחה בפרט. כל הורה חייב לזכור שהוא מהווה דמות לחיקוי עבור ילדיו ואין שום הצדקה להתנהגות לא ראויה. אנחנו רוצים את ההורים ביציעים, הילדים זקוקים לתמיכתם, ומדי פעם נדרשת תזכורת לגבי ההתנהגות המצופה מהורה/אוהד. אני מאמין שהמסר יופנם".