עמוד הביתתפריט ראשי

"ההכרזה היום חשובה- רוח של התקדמות, של רצון טוב ושל תקווה"

20.9.2018 12:00
"ההכרזה היום חשובה- רוח של התקדמות, של רצון טוב ושל תקווה"
 
 

היום התקיימה הכרזה לעניין חזרת קהלי החוץ במשחקים של בית"ר י-ם נגד בני סכנין במעמד נשיא המדינה

 
היום (חמישי) התקיים אירוע הכרזה רשמי המודיע על חזרת קהלי החוץ של הקבוצות במסגרת ליגת ג'פניקה, לקראת המשחק שיתקיים ביום שני הקרוב.
האירוע נערך בבית הנשיא במעמד נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ובהשתתפות יו"ר מנהלת הליגות לכדורגל ארז כלפון, מ"מ יו"ר ההתאחדות לכדורגל תמיר גילת, הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג, היו"ר של בני סכנין מוחמד אבו יונס ונציגי הקבוצות.

האירוע התקיים במסגרת מיזם "מגן הכבוד - תקווה ישראלית", שהינו יוזמה של בית הנשיא בשותפות עם משרד התרבות והספורט, מנהלת הליגות, ההתאחדות לכדורגל, הטוטו ועמותת ערכים בספורט. ״מגן הכבוד - תקווה ישראלית״ הינו חלק מתכנית הדגל "תקווה ישראלית" אותה מוביל נשיא המדינה, לביסוס השותפות בין המגזרים שמרכיבים את החברה הישראלית. "מגן הכבוד" נולד מתוך רצון לעודד ולתמוך במועדוני הכדורגל לבסס תשתית ארגונית, חינוכית וערכית משמעותית שתסייע לצמצמם פערים, לייצר שיתופי פעולה בין מגזרים שונים ולצמצם את האלימות והגזענות במגרשים.

"אומרים שהבית נמצא במקום שבו שוכן הלב", אמר הנשיא בפתח דבריו והמשיך: "בשביל אוהדי כדורגל מושבעים, הלב נמצא תמיד עם הקבוצה, ביציע של המשחק. אין מועדון בלי אוהדים, האוהדים והאוהדות הם הרוח של השחקנים. לכן ההחלטה המשותפת שקיבלתם, בית"ר ירושלים ובני-סכנין בשנת 2016, לפיה המשחקים ביניכם יתקיימו ללא הקהל של הקבוצה האורחת, הייתה החלטה בעלת משמעות מרחיקת לכת. נפל דבר בכדורגל הישראלי. זו הייתה החלטה הכרחית לתחושתכם והיא התקבלה מתוך דאגה אמיתית לביטחונם של האוהדים ושל השחקנים".

"הפנייה המשותפת שלכם למינהלת הליגות, חוגג ואבו-יונס, במטרה לאפשר לקהלי הקבוצות לשוב למשחקים כקהלים אורחים, הייתה פנייה חשובה מאין כמותה. היא חשובה מפני שהיא מחזירה את הרוח ואת הערכים של המשחק חזרה אל המגרש", הוסיף הנשיא לומר: "אנחנו מברכים על ההחלטה הזאת היום, אבל אנחנו גם זוכרים שעל המגרש המעשים קובעים ולא המילים. ההכרזה היום חשובה- נושבת ממנה רוח של התקדמות, של רצון טוב ושל תקווה. אבל זה לא מספיק. אנחנו, כולנו, מחכים לראות את השינוי בשטח".

בסיום דבריו בירך הנשיא את ראשי הקבוצות: "אבו-יונס, אני מברך אותך על המנהיגות, על ההשראה ועל הבית החינוכי שבני-סכנין נותנת לצעירים ולצעירות רבים כל כך מהחברה הערבית. ואני רוצה לברך גם אותך משה חוגג, אתה היום הבעלים של אחד המועדונים הגדולים והחשובים בישראל. אני מאחל לך ולכולנו שתמשיכו בעשייה החשובה, ושתצליח להחזיר את בית"ר הביתה, אל האוהדים והאוהדות שאוהבים את בית"ר מצטיינת, נועזת ופתוחה לכל אחד ואחת בצורה שווה. אנחנו רוצים לראות בבית הצהוב את השחקנים, ובעתיד גם את השחקניות, הכי טובים -יהודים, ערבים, מכל מוצא שלא יהיו. הצלחתך, הצלחתנו".

מדברי מ"מ יו"ר ההתאחדות לכדורגל, תמיר גילת: "החלטה מרגשת, החלטה מתבקשת. אנחנו כולנו מאמינים שאפשר לגשר בין מגזרים, דתות ואמונות באמצעות הכדורגל. זו החלטה נפלאה, שהתקבלה במועד סמלי כמו ראש השנה. אני אדם שמאמין בהתחלות חדשות, אני מקווה שכולנו נהנה ממשחק מצוין, ספורטיבי והכי חשוב - שהקהלים ינצחו".


מדברי יו"ר מנהלת הליגות לכדורגל ארז כלפון: "ראשית, אני מבקש להודות לכבוד נשיא המדינה, רובי ריבלין על התגייסותו המלאה וחסותו למפעל "תקווה ישראלית- מגן הכבוד", כחלק מתכנית תקווה ישראלית המגשר ומאחדת בין ארבעת השבטים של העם. פנייתם של ראשי בית"ר ירושלים ואיחוד בני סכנין, מר חוגג יחד עם מר אבו-יונס להחזיר את הקהל האורח למשחקים ביניהם, רגשה אותי מאוד ומיד החלטתי להוביל את המהלך. אנו מאמינים כי האהבה לכדורגל מחברת בין מגזרים שונים במדינה וצריך לפעול כדי שמפגשים בין קבוצות יתקיימו תוך כבוד הדדי וללא גילויי אלימות. אנו פונים לכלל אוהדי הכדורגל לכבד את אוהדי הקבוצות היריבות ולזכור שבסופו של דבר מדובר בספורט, והמהלך נעשה כולו עבורכם האוהדים. כפי שהתחייבו בפני ראשי הקבוצות, אני בטוח ששחקני הקבוצות והצוות המקצועי יהוו מודל התנהגותי ראוי לאוהדים, וישמרו על רוח ספורטיבית וכיבוד הדדי".

מדברי הבעלים של בית"ר ירושלים משה חוגג: "אני שמח נרגש ומודה על כך שכבוד הנשיא מצא לנכון ליזום כינוס שמסמל את כל הערכים והשאיפות אליהן אנו מכוונים. המשחק שיתקיים ביום שני יהיה, כך אני מקווה ומאמין, תחילת קיומם של ערכים אלה. ערכים של ספורטיביות, כבוד, שותפות, אהבה משותפת לכדורגל וקבלת האחד את השני. זו התחנה הראשונה במטרה לחולל שינוי חברתי ואני מאוד אופטימי. הניצחון הוא גם על המגרש וגם ביציע. יש לנו קהל נהדר שעד כה ניצח ביציע פעם אחר פעם והניצחון על המגרש יגיע גם הוא".

מדברי יו"ר בני-סכנין מוחמד אבו יונס: "הנצחון חשוב אבל יותר חשוב שהקהל שלנו יבין שזה כדורגל לא מעבר לזה. לא משחק לחיים או למוות, הקהל צריך לבוא וליהנות".