עמוד הביתתפריט ראשי

הרצוג: "מבחן טוב בשבילנו לקראת סקוטלנד"

11.9.2018 14:00
הרצוג: "מבחן טוב בשבילנו לקראת סקוטלנד"

הנבחרת סיימה הכנותיה. מנור סולומון ייעדר בעקבות  נקע בקרסול. נאתכו: "זו שיטה חדשה, אבל זה הולך למקום חיובי"

 

נבחרת ישראל סיימה את הכנותיה לקראת משחק הידידות הערב (21:45, ווינדסור פארק) מול הנבחרת הצפון אירית. כ-12,000 צופים צפוייים להגיע למשחק. מנור סולומון ייעדר לאחר שנקע את קרסולו באימון המסכם.

אנדי הרצוג: "אני לומד בכל יום מחדש על עצמי וזה חשוב לעתיד. זה יום הולדתי ה-50 וזה יום מיוחד עבורי, השחקנים שרו לי בכל מיני סגנונות חוץ מהדרך בה האוסטרים שרים אבל זה בסדר ואני מודה להם על כך. רגע השיא שלי? שתי ההזדמנויות שיצא לי לייצג את המדינה שלי בגביע העולם ואני מקווה שגם לשחקנים שלי תהיה הזדמנות לחוות דבר כזה".

 

"אני מתרכז רק בנבחרת שלי, היו לנו כמה רגעים מאוד טובים בהם יכולנו להבקיע ולהכריע את המשחק אבל לא הצלחנו ובכדורגל אם אתה לא מבקיע, אתה לא יכול לנצח את המשחק. אנחנו חייבים להשתפר בעתיד אבל זה היה משחק טוב שלנו בעיקר במחצית הראשונה כשרצנו קדימה. כמאמן אתה תמיד צריך לתת לקבוצה שלך ביטחון בכל מצב ויש לנו הרבה שחקנים חדשים, צעירים שצריכים להתרגל לבמה אחרת וזאת הסיבה שאני כאן.

"אני יודע שצריך להביא תוצאה טובה שזה אפשרי אבל מצד שני הפוקוס שלי הוא גם להשריש בשחקנים שלי את השיטה החדשה ולראות אותם משחקים ביחד. אמרתי שאם הוא היה מבקיע אז זה היה משנה את המשחק אבל הוא נפצע. זאת הייתה הזדמנות מצוינת בשבילנו אבל לא הבקענו ונשארנו בלי כלום. הם ניסו בסוף רק להגן וזה לא היה פשוט עבורנו למרות שהגענו לכמה הזדמנויות, בסופו של דבר הפסדנו ועכשיו נצטרך לחשוב חיובי למשחק הבא״.


״יש להם טכניקה טובה, עם חלק קדמי חזק והם אוהבים לצאת הרבה קדימה. מצד שני גם אנחנו רוצים לצאת קדימה אבל נצטרך לדעת לעשות יותר הגנה בהתאם לסגנון שלהם כדי לא לצאת יותר מידי. ברגע שיהיה לנו הזדמנות לצאת כולם קדימה אז זה מה שאנחנו נעשה, עשינו את זה במחצית הראשונה מול אלבניה, הגענו למצבים וזה נותן לי סיבות להיות מרוצה. נעשה הכל כדי לשמור את הכדור אצלנו ולנצל את המצבים שלנו בתוך הרחבה״.


״אני רק חודש אחד כאן, הפוקוס שלי היה על הקמפיינים והמשחקים האחרונים. אלה סוגים שונים של מערכים אבל יש כל כך הרבה דרכים לאימון ולמשחק, ובנבחרת אין לך הרבה זמן לתרגל אבל במשחק עשינו את זה טוב אבל לא מספיק בשביל ניצחון. מחר יהיה משחק אחר לגמרי מאלבניה ואני רוצה להחמיא למייקל אוניל על מה שהוא עושה עם הנבחרת שלו, זה באמת מרשים וזה יהיה מבחן טוב בשבילנו לקראת סקוטלנד ואחרי ההפסד נגד אלבניה. זה יהיה משחק טוב לצפייה״.

ביברס נאתכו:״אני חושב שבגדול זה הולך לצד החיובי כי כמו שאמרתי לפני היינו כמה ימים בלבד ביחד, אבל באמת ראינו במשחק כבר שאנחנו מצליחים להבין ולחלקים גם לבצע את מה שמצפים מאיתנו. זאת שיטה חדשה ויש שחקנים שלא שיחקו את זה אף פעם בקבוצות אבל זה הולך לכיוון החיובי ואני מקווה שזה ימשיך ככה. עוד חודש יש לנו שני משחקים מאוד חשובים ושם זה גם ימדד בתוצאה״.