עמוד הביתתפריט ראשי

גמר גביע המדינה לנערים ב' ע"ש מיקי מנדלבליט ז"ל

14.4.2015 06:40
גמר גביע המדינה לנערים ב' ע"ש מיקי מנדלבליט ז"ל

היום בשעה 17:00 בבית הנבחרות, יפגשו בני יהודה ומכבי חיפה בגמר ע"ש מיקי מנדלבליט ז"ל, סגן יושב ראש ההתאחדות לכדורגל שגישר בין מרכזי הפועל ומכבי

בבית הנבחרות בשפיים יתקיים היום (שלישי, 17:00) גמר גביע המדינה לנערים ב' בין בני יהודה ת"א למכבי חיפה יהויכים. הנה הסיפור על האיש אשר על שמו קרוי המפעל.

אחת הדמויות האהודות והאהובות בהתאחדות לכדורגל היה נציג מרכז בית"ר, ברוך מנדלבליט, שכולם הכירוהו בכינוי "מיקי". ברוך מנדלבליט היה לאורך שנות השמונים והתשעים האיש המפשר והמגשר בין מרכזי הכדורגל הגדולים של הפועל ומכבי, שהיריבות ביניהם הייתה ועודנה גדולה.  

מנדלבליט שימש במשך כ-15 שנים בתפקיד סגן יושב ראש ההתאחדות לכדורגל. מנדלבליט היה מהצנועים שכיהנו בתפקידים מרכזיים בהתאחדות לכדורגל; סרב לכול הכיבודים שנלוו לעמדה החשובה ו-ויתר על הטיסות היוקרתיות לחו"ל.

עם כל הצניעות והענווה שאפיינו אותו, פעל מנדלבליט לקידום הכדורגל בפריפריות. ממקומו, בהתאחדות לכדורגל, היה שותף להסכמה שהפכה כבר נחלת ההיסטוריה בין המרכזים הגדולים, ולהסכמי חלוקת תפקידי יושבי הראש. הוא פעל רבות להסרת המחסומים והמאבקים הפוליטיים בין 'מכבי' ל'הפועל' מה שאיפשר שיתוף פעולה ארוך ומבורך.

ברוך מנדלבליט נולד בלובלין שפולין בשנת 1929 ובגיל שבע עלה עם משפחתו לארץ. כשבגר הוא לחם בשורות הארגון הצבאי הלאומי (אצ"ל) ומאוחר יותר הצטרף לתנועת החירות. החיבור לכדורגל ולספורט הביא אותו למרכז ביתר ואף למינויו לתפקיד מנכ"ל בית"ר הארצי.

בתפקיד המנכ"ל, חיזק את מועדוני בית"ר בכול הארץ. בין שאר תפקידיו שימש מנדלבליט גם כסגן יו"ר הועד האולימפי. ברוך (מיקי) מנדלבליט הלך לעולמו בספטמבר 2003.