עמוד הביתתפריט ראשי

ז'אן טלסניקוב: "שנינו ייצגנו את המדינה"

21.4.2015 10:25
ז'אן טלסניקוב: "שנינו ייצגנו את המדינה"

סיפורו של דן טלסניקוב, אחיו של כדורגלן העבר ומאמן נבחרת הנערות של ישראל, שנהרג בשנת 2005 בפעילות מבצעית ליד טול כרם. "אחי ייצג אותנו בכך שלחם ונתן את חייו למדינת ישראל. אני ייצגתי את ישראל כשחקן הנבחרת וכיום כמאמן בהתאחדות לכדורגל"
 
לפני 10 שנים נהרג דן טלסניקוב, אחיו של ז'אן, כדורגלן העבר ומאמן נבחרת הנערות של ישראל. הכל קרה ב-02.05.05, דן היה בחופשה מהצבא, אך ברגע ששמע שהיחידה יוצאת לפעילות בטול כרם, לא חשב פעמיים והחליט לחזור אל החברים.
 
בשעה 02:30 לפנות בוקר, בפעילות מבצעית של סיירת הצנחנים ליד טול כרם, צעד דן בראש כוח החיילים והיה גם הראשון שנפגע מכדור במהלך קרב היריות שהתפתח עם המחבלים. דן נהרג במקום. על מות אחיו שמע ז'אן בדרך לאימון מ.ס. אשדוד. הוא נסע מהבית בירושלים ועצר בכניסה הצפונית לאשדוד במושב ניר גלים. שם, בסלון של אימו, כבר ישבו הקצינים הבכירים לאחר שבישרו את ההודעה הקשה.
 
ז'אן טלסניקוב: "במידה מסוימת אני מרגיש ששנינו מייצגים את ישראל. אחי ייצג אותנו בכך שלחם ונתן את חייו למדינת ישראל. אני ייצגתי את ישראל כשחקן הנבחרת וכיום כמאמן בהתאחדות לכדורגל. אצלנו במשפחה אומרים: מה שאתה בוחר לעשות, תעשה הכי טוב שאתה יכול. אני מרגיש ששנינו קיימנו ומקיימים את האמרה הזו".
 
"אני זוכר שהוא (דן) סיפר לי שכאשר היה נכנס לבתים של מבוקשים, הוא היה נזהר לא ללכלך להם את השטיחים בבית. אפילו בסיטואציה הקשה הזו, הוא חשב גם על העניין האנושי וזה רק מוכיח איזה חיילים יש למדינת ישראל. אחי אהב את החיים ולמד תיאטרון. הוא ניגן על גיטרה וחיפש אהבה, במותו קידש לנו את החיים".
 
הבוקר, רגע לפני כניסת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, מתערבב הכאב הפרטי של ז'אן יחד עם שמחה, כאשר ברגעים אלו בבית החולים עין כרם, הפך ז'אן לאבא בפעם השלישית.

סיפורו של דן טלסניקוב ז"ל -  https://www.youtube.com/watch?v=wXYA8puO5Gw