8.1.2018 13:00
מעניקים מלגות

ההתאחדות לכדורגל קיימה הערב בבית הנבחרות בשפיים את טקס הענקת המלגות על שם נחום סטלמך ז״ל. בטקס נכחו כ-60 משתתפים ובראשם בני משפחת סטלמך.

במהלך הערב חולקו 30 מלגות, מתוכן 27 כספיות בסך של 41,000 ש"ח, ועוד 3 מלגות לקורס מאמנים. הכסף למלגות, שניתנו לשחקנים ושחקניות ממחלקות בוגרים, נוער וכדורגל אולמות, נתרם על ידי משפחת סטלמך, איש העסקים מאיר שמיר וההתאחדות לכדורגל.

את הטקס הנחה יו״ר הקרן אריה רוזנצוויג, לצד יו״ר ועדת הנוער בהתאחדות משה דמאיו והמנכ״ל רתם קמר.

מוטל׳ה שפיגלר נשא דברים לזכרו של סטלמך, הדגיש את החשיבות בכך שהדור הצעיר יכיר את פועלו של מי שכונה ״ראש הזהב״ וסיפר כיצד זכה מסטלמך לקבלת פנים אוהדת ותומכת כאשר הצטרף לנבחרת ישראל כשחקן צעיר.

רתם קמר, מנכ״ל ההתאחדות: ״סיפורה המופתי של מדינת ישראל שזור בקורות חייו של סטלמך, ומעלליו של "ראש הזהב" הפכו לחלק משמעותי מהמורשת שלנו. אהבתו הגדולה למשחק הכדורגל וכשרונו כשחקן הועמדו תמיד לטובת נבחרת ישראל ולטובת המדינה, ועל כך היטיבו כולם לזכור לו חסד. מי שאוהב כל כך את המשחק, מי שמאוהב בחבריו ובשותפיו לקבוצה ולנבחרת ומכיר בתרומתם המכרעת להצלחתו, ראוי שיהיה אהוב ונערץ על כולם בימי חייו וגם שנים רבות לאחר שנאסף מאתנו. ההתאחדות גאה להיות חלק ממפעל ההנצחה המרשים לנחום סטלמך לצד משפחתו האוהבת ושותפים יקרים, והמלגות שמעניקה הקרן הן ערובה לשימור הזכרון ולשימור המורשת״.