ימים מרוכזים לפרויקט מצוינות

 

220 השחקנים משנתונים 2005-6 עברו אימונים עם צוות המאמנים, בניהולו של עפר פביאן. גם המאמן הלאומי, אנדי הרצוג, הגיע ליום המרוכז שנערך בבית הנבחרות

יומיים מרוכזים לשחקני פרויקט המצויינות התקיימו בבית הנבחרות בשפיים. סה"כ הגיעו 220 שחקנים מחמשת מרכזי המצויינות: באר שבע, לוד, שפיים, איכסל ונהריה.

השחקנים עברו אימונים עם צוות המאמנים, בניהולו של עפר פביאן. גם המאמן הלאומי, אנדי הרצוג, הגיע ליום המרוכז שנערך בבית הנבחרות. השנתונים שהגיעו ליום המרוכז הם: 2005+2006.

פרויקט המצוינות הינו פרויקט לאומי לפיתוח הכדורגל במדינת ישראל. מרכזי המצוינות שהוקמו לפני כשלוש שנים, מאפשרים לצעירים מוכשרים רבים להיחשף לתנאי אימון ברמה גבוהה ולמצות את מלוא הפוטנציאל שלהם בגיל הבוגרים. מרכזי המצוינות מאפשרים קבלת תנאים שווים לכל המגזרים, לפריפריה ולמועדונים קטנים כגדולים.

המרכז מהווה אקדמיה אזורית, שבו כל הילדים המוכשרים יכולים להתאמן ולהתקדם. בנוסף המרכזים משמשים להכשרת מאמנים וקיום השתלמויות מקצועיות ולשיפור יכולות האימון. הדבר גם מבטיח למועדונים והפעילים, הכשרה ברמה הגבוהה ביותר.

מרכזי המצוינות פעילים כבר השנה הרביעית ומהווים את הבסיס לסגל נבחרת נערים ג' (עד גיל 15). רוב שחקני נבחרות הנערים משנתונים 2003 -2004, עברו במרכזי המצוינות.

אנדי הרצוג: "כיף לראות בחורים צעירים עם אמביציה גדולה, זה תמיד דבר חשוב ועוזר להצליח. דיברתי איתם ואמרתי להם שיעבדו קשה ואולי יוכלו להגשים חלום ולשחק בעתיד עבור נבחרת ישראל הבוגרת".

עפר פביאן: "זו השנה הרביעית לפרויקט החשוב הזה. המטרה שלנו היא להגיע לפריפרייה, למקומות בהם היה קשה לנו בעבר לאתר כישרונות צעירים, ולהקנות טכניקה ויסודות בכדורגל על מנת למקסם את הפוטנציאל שלהם".